Gözü açık çiftçi

  • Giriş : 28.06.2006 / 00:00:00

On bin dönüm arazisi olan çiftçi, çocuk parası için yardım talebinde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

SYDV Muş Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, müracaat edenlerin her türlü evraklarını incelemeye alınacağı belirtilirken, ihtiyaç sahibi olmayanlara kesinlikle yardımda bulunulmayacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muş Valisi İbrahim Özçimen, bu tür müracaatların önüne geçemediklerini belirterek, "SYDV, gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara yardım etme gayreti içerisine girmiştir. Ama yapılan bazı müracaatları incelediğimiz zaman hayrete düşüyoruz. Örnek olarak, çocuk parası için yapılan müracaatları araştırdığımız zaman bir kişinin adına 9 bin 826 dönüm arazi olduğu ortaya çıktı. Mağdur insanlara yardım etmesi gereken kişi kalkıp da, çocuk parası için müracaat etmiş. Böylelerine söylenecek söz bulamıyoruz. Ama herkes şuna emin olsun ki, kesinlikle kimsenin hakkını başka bir kimseye vermeyeceğiz. Özellikle böyle hayâsızca müracaat edenlere ise tek bir kuruş dahi yardımda bulunmayacağız." şeklinde konuştu.

SYDV Müdürü Yılmaz Çetinkaya ise, yapılan müracaatları özenle araştırdıklarını belirterek, trafik kaydı olanlara, DGD yardımı alanlara, sosyal güvencesi olanlara, tapu kaydı olanlara ve ismine kayıtlı hayvan olanlara kesinlikle yardımda bulunmayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious