Gözü yaşlı anne Koçyiğit!

  • Giriş : 07.01.2006 / 00:00:00

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde görülen kuş gribi vakası sonrası Koçyiğit ailesi 3 canını bu hastalığa kurban verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

hayatını kaybederken, ailenin bir diğer bireye Ali Hasan ise aynı hastanede yaşam mücadelesi veriyor. Hastalık nedeniyle 3 evladını toprağa veren acılı anne Marifet Koçyiğit'in tek isteği ise geriye kalan tek çocuğu olan Ali Hasan'ın iyileşmesi.

Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde kuş gribine yakalanarak hayatını kaybeden Koçyiğit kardeşlerden hayatta kalan Ali Hasan Koçyiğit'in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, Koçyiğit'in tedavisinin Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Araştırma Hastanesi'nde devam ettiği belirtildi.

Doktorların 'ancak yüzde 50 yaşayabilir' dediği küçük Ali Hasan, adeta hayata veda eden 3 kardeşine isnat edercesine yaşama mücadelesi veriyor. 3 çocuğunu Fatma (16), Mehmet Ali (14) ve Hülya'yı gözyaşları arasında toprağa veren anne Marifet Koçyiğit'in doktorlardan tek isteği ise minik yavrusunun sağlığına kavuşturulması.

Acılı anne, ''3 yavrumu da toprağa verdim Allah'ım, onları sen verdin yine sen aldın. Bari küçük Ali'mi bana bağışla. Bana daha fazla evlat acısını yaşatma'' diyerek gözyaşlarını döküyor.

Bu arada baba Zeki Koçyiğit'in bacanağı Muzaffer Aytaç ise Van'da tedavi gören minik Ali Hasan'ın durumunun ciddi olduğunu söyledi.

YYÜ Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Ali Hasan'ın yaşam mücadelesi verdiğini hatırlatan Aytaç, ''Doktorlar Ali'nin yaşayıp yaşayamayacağı konusunda kesin bir şey söyleyemiyorlar. Ancak 'yüzde 50 ya yaşar, ya da yaşamaz' diyorlar. Bütün umudumuz Ali'nin yaşaması. Çünkü bacanağımın tek çocuğu kaldı. Onu da inşallah Cenab-ı Allah anasına babasına bağışlar. Aile bayağı perişan oldu. Zaten bacanağımın bir işi yoktur. Devlet büyüklerimizden bu çocukların babasına bir iş imkanı sağlamasını istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious