Gözü yaşlı babanın çıldırtan kederi

  • Giriş : 18.06.2006 / 00:00:00

Şehit babası, oğlunun 9 yıl önce 'kusura bakma baba isterdim ki sana paha biçilmez bir hediye alayım, ama param ancak buna yetti' diyerek verdiği son hediyeyi bağrına basıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Oğlunun verdiği hediyesini şehit olduğu günden bu yana hiç kullanmadığını belirten acılı baba Mustafa Koçlar, "Bana son Babalar Günü'nde o zamanın moda olan oduncu gömleğini almıştı. Elimi öpüp kusura bakma baba isterdim ki paha biçilemez bir hediye alayım sana ama param ancak buna yetti deyip öpüp elimi, vermişti gömleği. Evladım bu cennet vatan uğruna şehit olduktan sonra bir daha o gömleği giymedim, tek nedeni gömleği eskitmemek, ondan kalan her hatıra benim için çok değerli." şeklinde konuştu.

Baba Koçlar, 7 oğlundan en büyüğünü bundan 8 yıl önce şehit verdiğini, acısının çok büyük olduğunu ve oğlunu ilk günkü gibi özlediğini yaşlı gözlerle anlattı: "Oğlumu şehidimi düşündüğüm zaman ellerim titriyor. Ağlamak istiyor ama ağlayamıyorum. Biliyorum ki şehitlerin ardından ağlanmaz. Askere gönderip vatan uğruna gençliklerini feda ettiler."

Oğlunun şehit olmasının üzerinden 8 yıl geçtiğini olduğunu ifade eden Mustafa Koçlar,

"Avrupa'da işçi olarak çalışıyordum. Konya dan haber geldi hemen gel seni özledik diye iki gün erken izin alıp geldim. Yolda tek düşündüğüm şey Konya ya iner inmez ailemi alıp oğlum Mehmedin Askerlik yaptığı birliğe gidip onu ziyaret etmekti. Ama Türk bayrağına sarılı tabutu ile, oğlum beni karşıladı. Yıkıldım o an, ömrümden ömür gitti. Ben onu ziyarete gidecekken oğlum beni ziyarete gelmişti. Öptüm kokladım. Son kez evladım deyip sarıldım."

Oğlunun eşyalarını yıllardır muhafaza ettiğini söyleyen Şehit babası Mustafa Koçlar, "Oğlumun eşyalarının hepsi duruyor. saati, gömlekleri, ayakkabısı, kullandığı çakmağına bile gözüm gibi bakıyorum. Onun için her gece dualar ediyorum. Her babalar gününde de onun varlığını arıyorum." dedi.

Bir evladın bir babaya verilebilecek en güzel hediyeyi Mehmet'in kendisine verdiğini de ifade eden baba Koçlar, "Benim oğlum bana şehit babası olma gururunu yaşattı. Bir babanın belki hayatı boyunca alabileceği ve acıyla yoğrulmuş en büyük hediye budur. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın, lakin ben şehit oğlumla gurur duyuyorum. Onun bana verdiği bu hediye ile teselli oluyorum. " diye sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious