Gözyaşları sel oldu

  • Giriş : 06.07.2006 / 00:00:00

Irak'ın Mansur bölgesindeki bombalı saldırıda ölen Adanalı Ali Güler'in evinde gözyaşları sel oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Adana'dan 4 ay önce Irak'a bir şirket vasıtasıyla çalışmaya giden Adanalı Ali Güler (46) de Mansur bölgesindeki saldırı esnasında hayatını kaybetti. Geride gözü yaşlı eşi Elif ile birlikte Yusuf, Nihan, Gizem ve Okan adında 4 çocuk bırakan şoför Ali Güler'in cenazesinin yarın Adana'ya ulaşarak toprağa verilmesi bekleniyor.

Evlerinde acılı haberi öğrenen ve gözyaşlarına boğulan Elif Güler, "4 çocuğum öksüz kaldı. Allah kimseye böyle acı vermesin" diye ağıt yaktı. Küçük oğlu Okan'ın telefonda babasına "Dön baba seni özledik" dediğini aktaran gözü yaşlı eş, "Oğlumun içine mi doğdu. Şimdi dönecek ama cansız bedeni gelecek." dedi.

Ali Güler'in annesi Naciye Güler de, oğlu için 4 aydır dua ettiğini belirterek acılarının büyük olduğunu ifade etti. Güler, oğlunun iş bulamadığı için Irak'a gittiğini belirterek, "Hiçbir geliri yoktu. Ayda 900 YTL için Irak'a gitti." dedi.

Ali Güler'in dayısının oğlu Yıldıray Doğan, ölüm haberini saldırı olayından sonra öğrendiklerini belirterek, Güler ailesine devletin şefkatini beklediklerini, çocukların eğitimine yardımcı olunmasını istedi.

Güler'in saldırı esnasında kafasına şarapnel parçasının isabet etmesi sebebiyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ölen Türk şoförünün sivil ABD'lileri taşıyan bir araç kullandığı kaydedildi.

Irak'ta 2003 yılındaki operasyonun başlamasının ardından yapılan saldırılar ve kaçırmalar neticesinde aralarında işçi ve şoförlerin bulunduğu 100'e yakın Türk hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious