GP, DSP'ye yaklaşıyor

  • Giriş : 12.05.2007 / 00:00:00

GP, DSP ve GP’nin birlikte seçime gitmesinden yana

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç Parti (GP) Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, CHP, DSP ve GP’nin birlikte seçime gitmesi gerektiğini savundu.

Şirin, CHP ve DSP’nin süren görüşmelerine siyasi etik gereği müdahil olamayacaklarını söyleyene Şirin, görüşmelerin sonlanmasını beklediklerini ifade etti. Şirin, GP, CHP ve DSP birlikteliği sağlandığı takdirde, yüzde 40 oy alınabileceğini savundu.

Emin Şirin, yaptığı açıklamada CHP ve DSP’nin işbirliği yapmasını ve GP’nin buna katılmasını temenni ettiğini söyledi. GP’nin CHP ve DSP arasında bir süredir devam eden görüşmelere müdahil olamayacaklarının altını çizen Şirin, “Biz görüşme sürecinin içinde değiliz ve olmayız. Bu herhangi bir sebepten bozulur ise, pek tabi DSP düşünülecek bir alternatiftir” dedi.

Rahşan Ecevit’le görüşmesine ilişkin bilgi veren Şirin, Rahşan Ecevit’in DSP ve CHP’nin işbirliği yapmasını net bir şekilde desteklediğini ancak, bu birlikteliğin daha geniş kesimlere açık tutulması gerektiği yönünde görüş bildirdiğini kaydetti. Rahşan Ecevit’in, GP’ye hiçbir olumsuz yaklaşımını görmediğini anlatan Şirin, “Bu ittifakların ve azami derecede geniş tutulmasını düşünüyor. Bu konuda ben Rahşan Hanım’dan bir ricada bulunmadım. Çünkü, Rahşan Hanım, parti sorumlusu değil. Dostluk çerçevesinde yapılan bir fikir tealtisiydi görüşmemiz. Bu önerimizi şu aşamada sayın Zeki Sezer’e anlatmayacağım. Bugün ki çerçevede siyasi nezakete uymaz. Oyun bozan olmayız. CHP ve DSP’nin görüşmelerinin sonuçlanmasını bekliyoruz. Gönlümden geçen, CHP, DSP ve GP ittifakıdır.”

Şirin, olası CHP, DSP ve GP işbirliğinin seçimlerde yüzde 40 oy alacağını da ileri sürdü. Şirin, CHP ve DSP anlaşamadığı taktirde DSP’ye resmi tekliflerini ileteceklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious