Grekoremon güreşte hayalkırıklığı

Grekoremon güreşte hayalkırıklığı.8691
  • Giriş : 14.08.2008 / 11:15:00

Grekoremon güreşte hayalkırıklığı sürüyor. Nazmi Avluca final şansını yitirdi. Üzücü haberler bununla sınırlı kalmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

29. Yaz Olimpiyat Oyunları'nda, grekoromen güreş 84 kiloda mücadele eden Nazmi Avluca, yarı finalde Mücar rakibine yenilerek final şansını yitirdi. Avluca, akşam seansında bronz madalya müsabakasına çıkacak.

Grekoromen güreş müsabakalarının 3. ve son gününde 3 Türk güreşçi mindere çıktı. 84 kiloda Nazmi Avluca, yarı finalde Macar rakibine yenilirken, 96 kiloda Mehmet Özal ve 120 kiloda Rıza Kayaalp de 2. turda Litvanyalı rakiplerine yenilerek elendiler.

84 kiloda ilk turu maç yapmadan geçen Avrupa ve Dünya Şampiyonu Nazmi Avluca, 2. turda Gürcistan'dan Badri Khasaia karşısında son derece rahat bir müsabaka çıkardı. Rakibini 4-0 ve 1-1'lik periyot skorlarıyla 2-0 yenen Avluca, 3. turda da İranlı Saman Tahmasebi'yi 2-0 (2-2/3-0) yenmeyi başardı.

Avluca, yarı final müsabakasında ise Macar Zoltan Fodor karşısında 2-0 (1-2/1-1) yenilmekten kurtulamadı. Avluca, akşam seansında saat 17.10'da bronz madalya müsabakasına çıkacak.

ÖZAL VE KAYAALP ELENDİ

96 kiloda mücadele eden milli takımın Dünya Şampiyonu sporcusu Mehmet Özal, ilk turda Ukraynalı Oleg Kryoko karşısında 2-1 (4-2/1-2/1-1) galip geldi. Bu müsabakanın 2. periyotunda rakibine tekkol atmak isterken bacağından hafif bir sakatlık geçiren Özal'ın ilk tedavisi minderde yapıldı. Özal, son periyotta sakatlığı nedeniyle zorlanmasına karşın galip gelmeyi bildi.

2. turda Litvanyalı Mindausgas Ezerskis ile mücadele eden Mehmet Özal, ilk periyotu 2-2'lik skora karşın son teknik puanı aldığı için kazandı. 2. periyotta minder dışına çıktığı için puan veren Özal, 2-1'lik skorla bu periyotu yitirdi. Özal, son periyotta da 2-1 yenik durumdayken bitime 12 saniye kala yaptığı oyuna puan verilmeyince periyotu 3-1, müsabakayı da 2-1 kaybetti.

Litvanyalı güreşçinin, 3. turda Rus rakibine yenilmesiyle Özal, oyunlara veda etmiş oldu.

120 kiloda mindere çıkan milli takımın genç sporcusu Rıza Kayaalp de ilk turu maç yapmadan geçti. 2. turda Litvanyalı Mindausgas Mizgaitis ile karşılaşan Kayaalp, 1-1'lik eşitlikle sonuçlanan ilk periyotu, son teknik puanı rakibi aldığı için yitirdi. 2. periyotta kendi oyunuyla köprü pozisyonunda kalan Kayaalp, bitime 4 saniye kala tuşla yenildi.

Litvanyalı güreşçinin 3. turda Rus rakibine yenilmesiyle Kayaalp de oyunlardan elendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*