Grev yapan işçilere siyasilerden destek

Grev yapan işçilere siyasilerden destek .14934
  • Giriş : 27.02.2008 / 14:43:00

Tuzla tersanelerindeki işçi ölümleri nedeniyle DİSK ve LİMİTER İŞ Sendikası'nın başlattığı 2 günlük greve siyasilerden de destek geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Genel Başkanı Zeki Serzer, milletvekili Ufuk Uras ve eski bakanlardan Masum Türker, iş bırakan işçilere "yanınızdayız" mesajı vermek için Tuzla'ya geldi.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi ve KESK Genel Başkanı İsmail Tombul ile eylem yapan işçilerle görüşen Zeki Sezer, yaptığı kısa konuşmada hak arama mücadelesinde sonuna kadar işçilerin yanında olduklarını söyledi. Sezer" Bu haklı mücadelenizde yanınızdayız. Çalışma koşullarınız düzeltilene kadar verdiğiniz haklı kavganızı destekliyoruz. İnsanca çalışma şartları oluşturulsun. Artık insanlar ölmesin" şeklinde konuştu.

Zeki Sezer'in ardında söz alan Ufuk Uras ise sabah saatlerinde eylem yapan gruba müdahale eden polis ekiplerine tepki gösterdi. Hak arama mücadelesinin engellemek istediğini iddia eden Uras, hükümetin sermayeden ve taşeronlardan yana tavır koyduğunu belirtti.

DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi de çalışma koşullarının iyileştirilmesi için sendika olarak olaya el koyduklarını, sonuç alınana kadar eylemlerine devam edeceklerini ifade etti.

KESK Başkanı İsmail Tombul ise binlerce işçinin sigortasız çalıştırıldığını, çalışma koşullarının insani ölçülerde olmadığını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious