Grevci Türk Telekomculara müjde: Maaşler ödenecek

Grevci Türk Telekomculara müjde: Maaşler ödenecek.86654
  • Giriş : 11.11.2007 / 00:44:00
  • Güncelleme : 11.11.2007 / 00:46:08

Türk Telekom çalışanlarına ayın 15'inde ödeme yapılacağı açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Akcan, yaklaşık 26 gündür grevde olan Türk Telekom çalışanlarına ayın 15'inde ödeme yapacaklarını söyledi.

Akcan, Türk Telekom'da 29 Mayıs'ta başlayan 7'nci dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde 14 Eylül'de grev kararı aldıklarını anımsattı.

Görüşmelerin masa başında bitirilmesi anlayışıyla hareket etmelerine karşın işverenden olumlu bir sonuç alamayınca 16 Ekim'de greve çıktıklarını söyleyen Akcan, 24 bin 500 işçinin katıldığı grevi 26 gündür başarıyla sürdürdüklerini ifade etti.

Akcan, kamuoyunda grevde olan işçilere sendikanın herhangi bir ödeme yapıp yapmayacağının merakla beklendiğini ifade ederek, "Grevdeki arkadaşlarımız merak etmesinler bu ayın 15'inde kendilerine ödeme yapacağız. Ödeme, işçi arkadaşlarımızı memnun edecek düzeyde olacak" dedi.

Akcan, sendikalarının güçlü olduğunu ve grevdeki işçileri mağdur etmelerinin söz konusu olmadığını anlattı.

Ali Akcan, kablo kesme iddialarıyla ilgili olarak da, "Türk Telekom'un kablolarına yönelik saldırı olayları sadece grevde olduğumuz dönemde değil daha önceki dönemlerde de yoğun şekilde yaşanıyordu. Bu tür olayların grevle ilişkilendirilmesine sendika olarak karşıyız. Bu tür olaylarda Telekom çalışanlarının potansiyel suçlu görülmesini de istemiyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious