Grevdeki telekom işçileri müteaahhit işçilerine saldırdı

  • Giriş : 19.10.2007 / 19:18:00

Türk Telekom'a ait evlere telefon hattı dağıtan Yenihal 26 No'lu saha dolapta arıza meydana geldi. Olan oldu!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mersin'de bir mahallede arıza yapan telefon saha dolabını tamir etmek isteyen müteahhit firma işçileri ile grevdeki Türk Telekom işçileri arasında gerginlik yaşandı.

Türk Telekom'a ait evlere telefon hattı dağıtan Yenihal 26 No'lu saha dolapta arıza meydana geldi. Bunun üzerine Türk Telekom Mersin İl Müdürlüğü yetkilileri, müteahhit firmanın elemanlarını çağırarak arızayı gidermelerini istedi.

İddiaya göre, müteahhit firma elemanlarının saha dolabını tamir ettiğini haber alan grevdeki Türk Telekom çalışanları da olay yerine gelerek arızayı gidermek isteyen işçilere engel olmak istedi.

Grevdeki işçiler ile müteahhit firma işçileri arasında yaşanan gerginliği olay yerine sevk edilen çevik kuvvet ekipleri büyümeden engelledi.

Grevdeki işçiler, Türk Telekom İl Müdürlüğünün dışardan eleman getirerek grev kırıcılığı yaptığını öne sürerek yaşananların yasal olmadığını, bu nedenle de müdahale ettikleri kaydettiler. Olay yerine gelen Türk Telekom İl Müdür Yardımcısı Muhittin Biricik ise grevi kırmanın söz konusu olmadığını, sadece normal sistemi düzelttiklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious