Greyder ahıra girdi!

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Muş’un Malazgirt ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle köy yollarını açan bir greyderin ahıra girmesi sonucu 4 büyükbaş hayvan telef oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre, Malazgirt ilçesine bağlı Fenek köyünde Abdulcabbar Talay idaresindeki İl Özel İdaresi’ne ait greyder, kar yağışı sebebiyle kapanan köy yolunu açtığı sırada yolun yokuş olması nedeniyle kayarak yoldan çıktı. Yolun alt kısmında bulunan Halil Tunç isimli vatandaşın ahırına giren greyder, ahırda bulunan 7 büyükbaş hayvandan 4’ünün telef olmasına neden oldu.

Yaklaşık 12 bin YTL zararının olduğunu belirten Halil Tunç, "Ahırın bitişiğinde evim bulunuyor. Eğer greyder ahır yerine evime girseydi ben, eşim ve 8 çocuğum evden sağ çıkmamız mümkün değildi." dedi.

Greyder sürücüsü Abdulcabbar Talay ise kazayı şöyle anlattı: "Köy yollarındaki karları temizlemek için Fenek köyüne girdim. Köy yolunu açtıktan sonra Haydarkom mezrasının yolunu açmak için yokuş bir yolu tırmanmaya başladım. Yol yokuş ve kaygan olduğu için aracım durdu. Sonra geriye doğru hızla kaydı. Yaklaşık 20 metre kaydıktan sonra ahırın içine aracım ile birlikte girdim. Bitişiğindeki eve girmediğime şükrediyorum." diye konuştu.

Daha sonra köye gelen İlçe Özel İdare Müdürlüğüne ait araçlar yardımıyla jandarma tarafından ahıra düşen greyder çıkarıldı. Yetkililer, Halil Tunç’un zararının karşılanacağını açıkladılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious