Gripten korkan Türkiye’ye geliyor

Gripten korkan Türkiye’ye geliyor.12173
  • Giriş : 23.06.2009 / 09:38:00

Domuz gribinden korkan Arap turistler, ABD ve Avrupa rezervasyonlarını iptal ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Domuz gribi tüm dünyada turizm hareketini tehdit ederken, ABD ve Avrupa'ya gitmek isteyen Arap turistler yön değiştirdi. Arap turizm pazarında önemli payı bulunan Karnak Travel'in Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Aliabet'in verdiği bilgiye göre, domuz gribinden korkan Arap turistler Türkiye'ye geliyor.

Aliabet, son dönemde Arap turistlerin ABD ve Avrupa ülkelerine olan rezervasyonlarını iptal ettiğine tanık olduğunu belirterek 'Araplar'da aşırı bir korku ve panik var. Bu bölgelere iptal edilen taleplerin büyük bölümü Türkiye'ye yöneliyor' diye konuştu. Öte yandan Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışı sonrasında Arap ülkelerinden Türkiye'ye yönelik turistik ilgi artarak devam ederken, turizmcilerin bu pazarları değerlendirme çabaları da sürüyor. Geçen ay Antalya'da 500'e yakın Arap turizmciyi ağırlayan ve Antalya'daki turizm potansiyelini tanıtan Karnak Travel, şimdi de zengin Arap prenslerin peşine düştü. Suudi Arabistan'da bire bir tanıtımlar yapan Karnak Travel, bu ay sonunda bu ülkede Türkiye'deki lüks otellerin yetkililerinin de katılacağı bir seminer düzenleyecek.

Serdar Aliabet, Suudi Arabistan'da 53 bin prens bulunduğuna dikkat çekerek 'Harcama seviyesi çok yüksek. Her biri 10-15 kişi geliyor ve en az 200 bin dolar harcama yapıyorlar' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*