Grundig'ten İstanbul'a özel önem

Grundig'ten İstanbul'a özel önem.74381
  • Giriş : 30.08.2007 / 19:46:00

Grundig firmasının Genel Müdürü Hans-Peter Haase, İstanbul'daki AR-GE bölümünde çok sıkı kontrol kriterleriyle çalıştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haase, yarın Berlin'de ziyaretçilere kapılarını açacak olan Uluslararası Elektronik Fuarı IFA'nın düzenleneceği fuar alanında yaptığı basın toplantısında, ''İstanbul'daki AR-GE bölümümüzde çok sıkı kalite kriterleriyle çalışıyoruz. Artık bize, yani markamıza güven duyuluyor. Grundig geri döndü, bu da beni çok mutlu ediyor'' dedi.

İstanbul'da kendi markalarıyla çok yüksek standartta üretim yaptıklarını belirten Haase, masrafların azaltılması için çeşitli Avrupa ülkelerindeki depo sayısını da 11'den 5'e düşürdüklerini ifade etti. Piyasalardaki dinamik gelişmelere geçen yıl ayak uyduramadıklarını ve 400 milyon Avro gelirle zarar ettiklerini kaydeden Haase, yeni bir kalite stratejisi, daha iyi servis ve masrafların düşürülmesiyle bu yıl daha iyi bir sonuç elde etmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Haase, 7 yıl içinde milyarlık bir ciro sağlamayı amaçladıklarını, ancak verimliliğin kendileri için gelirden daha önemli olduğunu belirterek, ürün çeşitlerini de artırmayı planladıklarını, saç kurutma makinaları ve elektrikli traş makinalarının yanı sıra piyasaya şimdi elektrikli süpürge de sürdüklerini söyledi.

Haase, sağlık alanında da piyasaya yeni ürünler sunmayı planladıklarını kaydetti. Ağırlıklı olarak televizyon üreten ve Almanya'nın köklü firmalarından biri olan Grundig 2004 yılının Ocak ayında Beko şirketi tarafından devralınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious