Grup Laçin'den kaşıklı protesto

  • Giriş : 11.10.2006 / 00:00:00

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ramazan etkinlikleri çerçevesinde bir konser veren Grup Laçin Fransa'yı kaşıklı protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi'nin Temaşa-i Ramazan etkinliklerinin 17. gününde Orhangazi Parkı, özünü değiştirmeden modern bir şekilde icra ettikleri Türk Halk Müziği'ni kendilerine has tarzlarıyla geniş kitlelere sevdiren Grup Laçin'i ağırladı. 1,5 saatlik konser boyunca hareketli parçalarla meydanı dolduran 7'den 70'e herkesi oynatan grup, 'Fidayda', 'Bekar gezelim', 'Sevdalım' ve 'Ayşelerin Ayşesi' parçalarını vatandaşlarla birlikte vokal yaparak seslendirdi. Konser boyunca çok sevilen halk ezgilerini kendilerine has yorumlarıyla sunan grup, üstün performans ve sempatik hareketleriyle hayranlarının gönlünü bir kez daha fethetti.
Son 6 ayda 3. kez Bursa'da konser verdiklerini belirten grup solisti Hakan Alkar, her konsere katılımın bir öncekinden daha çok olduğunu büyük bir mutlulukla gözlemlediklerini belirtti.
Grup üyelerinden Teoman Dalcı, konserin son bölümünde sözde Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa teklifini oylayacak olan Fransa'yı, "Ermeni soykırımı diye bir şey yoktur. Bunu onaylayanı bizde kınıyoruz" şeklindeki sözlerinin ardından ağzını kaşıkla kapatıp, diğer kaşıkla da ritim tutarak protesto etti. Alanı dolduran vatandaşlarda protestoya alkışlarla eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious