GS, 1 aldığı Manisa'ya 4 verdi

GS, 1 aldığı Manisa'ya 4 verdi.22599
  • Giriş : 06.09.2007 / 21:41:00

Galatasaray Hakan Balta’ya karşılık Ferhat, Aydın, Yalçın ve Anıl Vestel Manisaspor’a verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli takımlarda bulunan Ferhat’ın dışındaki üç futbolcu Manisa’ya gelerek, takıma katıldı. Geçen hafta istifasını açıklayan kulüp başkanı Haluk Çubukçu, yeni transferler ve özellikle Vestel firmasının sponsorluktan çekilme gerekçeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’dan transfer edilen 4 futbolcunun yanı sıra 1 milyon Euro’nun da taksitler halinde kulübün kasasına gireceğini hatırlatan Haluk Çubukçu şunları söyledi: “Yeni transferlerimiz takıma büyük güç katacaktır. Biz Vestel firması olarak giderayak Manisaspor’a bu futbolcuları hediye ederek, duyarlılığımızı gösterdik. Ancak maalesef son zamanlarda Vestel’in sponsorluktan çekilmek için bahane aradığı şeklinde iddialar bazı yerel ve ulusal gazetelerde yayınlanıyor.

Biz asla bahane aramadık. 1999 yılından bu yana sürdürdüğümüz sponsorluk işini kanunlar ve kurallar çerçevesinde başarıyla bugünlere getirdik. Vestel firması son 7 yılda toplam 50 milyon dolar harcama yaptı. Bu rakamın büyük bölümü son iki-üç yılda kasamızdan çıktı. Bundan sonra yıllık harcama 4 veya 5 milyon doları geçmez. Bu rakam Vestel firmasının sadece reklam giderleri içinde çok komik bir mebladır. Bu nedenle bıgüne kadar 50 milyon dolar harcamış bu kulüp asla böyle küçük rakam için bırakıp gitmez. Böyle düşünenler kamuoyunu yanıltmasın.”

Bırakma nedenimiz federasyon Vestel’in Türkiye’de 9 atlete sponsor olarak destek olduğunu ayrıca Vestel Spor adında firmaya ait Basketbol takımının bulunduğunu hatırlatan Çubukçu sözlerine şöyle devam etti: “Bzi bu işe Türk sporuna hizmet için girdik. Ancak gördük ki kirlenen futbolun içinde bulunmak bizi yıpratıyor. Tek bırakma nedenimiz bu federasyondur. Vestel farklı alanlarda spora hizmet edecektir ancak Manisaspor’dan tüm desteğimizi çekmekte kararlıyız. 20 Eylül’de kulübü borçsuz bir şekilde yeni yönetime devretmeye hazırız.”

Futbolcular Aydın, Anıl ve Yalçın da kısa birer konuşma yaparak, Vestel Manisaspor’un başarısı için ellerinde geleni yapacaklarını dile getirdiler.

Haber7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious