GS-HSV Alman basınında

GS-HSV Alman basınında.15537
  • Giriş : 20.03.2009 / 15:16:00

Galatasaray'ın, UEFA Kupası'nın 4. tur rövanş karşılaşmasında Alman ekibi Hamburger SV karşı yenilerek elenmesi Alman basınında geniş bir şekilde yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bild gazetesi, ''Guerrero-Gala'' başlığıyla verdiği haberde, Hamburger SV'nin 3 dakika içinde turu geçtiğini, Paolo Guerrero sayesinde ''İstanbul cehenneminden çıktığını'' ve Galatasaray'ı 3-2 yenerek UEFA Kupası'nın çeyrek finaline yükseldiğini kaydetti.

Hambuger SV'nin Galatasaray karşısında Kewell'ın penaltısı ve Baros'un golüyle 2-0 mağlup duruma düştüğüne, bu skordan sonra HSV'nin turu geçeceği konusunda hiç kimsenin bahse girmeyeceğine dikkat çekilen haberde, ancak daha sonra Guerrero'nun sahneye çıktığı, 57. dakikada 22 metreden attığı şut ile durumu 2-1 yaptığı, 3 dakika sonra da beraberlik golünü attığı belirtildi.

Haberde, kaleci Rost'un daha sonraki dakikalarda Baros'un bir şutunu çıkardığı, bundan sonra da Olic ile Hamburger SV'nin üçüncü golü bulduğu ifade edildi.

B.Z gazetesi de ''Olic HSV'yi mutluluğa taşıdı'' başlığıyla verdiği haberde, Hamburger SV'nin 2-0 mağlup duruma düşmesine rağmen oyunu çevirdiği ve UEFA Kupası çeyrek finaline yükseldiğini aktardı.

Berliner Kurier gazetesi ise Hamburger SV'de 8 oyuncunun yer alamadığına dikkati çekerek, Guerrero'nun iki golü ile maçı çevirdiğini yazdı.

Haberde ayrıca, Herry Kewell ve Milan Baros'un golleriyle Galatasaray'ın öne geçtiği belirtilerek, ''Daha sonra Guerrero attığı iki golle Türkleri şoke etti. Hamburg'un son dakikada da Olic'in ayağından bulduğu golle Galatasaray yere düştü'' denildi.

Berliner Morgenpost gazetesi de Hamburger SV'nin büyük mücadele sonunda çeyrek finale yükseldiğini, Guerrero ve Olic'in golleriyle kaybedilmiş sanılan oyunun kazanıldığını kaydetti.

Spor dergisi ''Kicker'' de ''Hamburger SV cehennemden kaçıp kurtuldu'' başlığıyla HSV'nin çeyrek finale yükselişini duyururken, Hamburger Abendblatt gazetesinin internet sayfasında ise Guerrero kastedilerek, ''Küçük savaşçının büyük gecesi'' başlığı kullanıldı ve Hamburger SV'nin büyük bir enerjiyle çeyrek finale koştuğu ifade edildi.

Hambuger Morgenpost gazetesinin internet sayfası da ''Guerrero İstanbul'un kahramanı'' başlığını kullanarak, Hamburger SV'nin futbolcularının otelde rahatsız edilmelerine rağmen çeyrek finale çıktıklarını yazdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*