GS Juventus maçı hangi kanalda? GS Juventus maçı ne zaman?

GS Juventus maçı hangi kanalda? GS Juventus maçı ne zaman?.11348
02.10.2013 / 07:58:25

Galatasaray ile Juventus arasında oynanacak karşılaşmanın hangi kanalda olduğunu merak ediyor musunuz?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Galatasaray ile Juventus arasındaki karşılaşma D-Smart ekranlarından naklen yayınlanacak. Bir dünya markası Mancini takımın başına geçti, Aslan İtalya'ya krizleri atlatmak, yeni bir zafer daha yazmak için gitti. “Korksaydım maçı evde televizyondan izlerdim” diyen Cim Bom'un hocası, takımına da talimatı verdi: Haydi çocuklar!

Galatasaray'da Fatih Terim'in yerine Mancini'nin göreve getirilmesi, İtalyanlar'ı inanılmaz derecede şaşırtmış. Kime sorsak, Cim Bom'un büyük iş başardığını söylüyor. Takımda ise moraller yerinde, Mancini etkisi Terim'i unutturmuş gibi gözüküyor.

Galatasaray ile Juventus arasındaki Şampiyonlar Ligi mücadelesi, sadece ülkemizde değil, İtalya’da da büyük ilgi görüyor. Özellikle Cim Bom’da Fatih Terim’in yerine Mancini’nin göreve getirilmesi Çizme’de ilgiyi tamamen bu karşılaşmaya yönlendirmiş durumda. Maçın oynanacağı Torino’da kentin henüz havaya girdiğini söyleyemeyiz. Zira koskoca Galatasaray kafilesini 3 kişilik bir taraftar grubu karşıladı. Ancak İtalyan medyasında sayfa sayfa bu maçtan ve Mancini’den bahsediliyor. Ayrıca hangi restorana girsek, hangi gazete bayiine uğrasak, Mancini’nin Galatasaray’ın başına geçmesine inanılmaz derecede şaşırıyorlar ve “Bu bizim için çok kötü oldu. Mancini dünyanın en iyi teknik adamlarından biridir” diyorlar.

Risk motive etmiş

Elbette bu durumun takım üstünde de bir yansıması olmuş. Futbolcuların, Fatih Terim’in görevine son verilmesinden sonraki sancılı süreci üzerlerinden attıkları görülüyor. Bunda Başkan Ünal Aysal’ın takıma verdiği yemeğin yanı sıra Mancini’nin ciddi anlamda bir risk alarak, kendi isteğiyle Juventus maçında takımının başında olacağını açıklamasının da olumlu etkisi var. Oyuncuların yüzü gülüyor ve üst üste alınan kötü sonuçları geride bıraktıklarını hissettiriyorlar.

Arena’ya gelmeyenler burada!

İlginç olan bir not da, Arena’daki maçlara bile bu kadar ilgi göstermeyen yöneticilerin Torino’ya tam kadro halinde gelmesiydi.  Tabii ki aynı durum futbolcular için de geçerli. Sakatlığı bulunan Hamit ve Eray dışındaki tüm oyuncuların kafileye dahil edilmesi, Mancini’nin, “Herkes göreve hazır olsun” mesajı verdiği anlamına geliyor.

Hayat erken duruyor!

Juventus’un yeni stadı konum olarak, ulaşım açısından harika bir yerde. Ancak asıl sıkıntı şehirde! Saat 14.00’ten 18.00’e kadar tatil yapan dükkanları ve restoranları, 20.00’den sonra dışarı çıkmayan insanlarıyla çok garip ve deyim yerindeyse ‘ölü’ bir şehir Torino. Maç günü de havanın soğuk olması bekleniyor. Hafif de olsa bir yağmur ihtimali söz konusu. Elbette Galatasaray için kolay bir maç olmayacak. Ama üst üste oynanacak iki Kopenhag sınavı öncesi burada elde edilecek bir beraberlik bile, hem gruptaki ikincilik şansı hem de Mancini’nin Galatasaray kariyeri açısından çok büyük önem arz ediyor.

Bu arada Galatasaray’ın başındaki üçüncü gününde Juventus maçına çıkacak olan Roberto Mancini, İtalya’da da pozitif enerjisiyle dikkat çekti. Dün akşam basın toplantısı düzenleyen İtalyan hocanın en çarpıcı ifadesi, bir soruya verilen yanıttı. “Bu maç için reçeteniz var mı?” sorusuna Mancini, “Herhangi bir reçetem yok. Benim için ilginç olacak. İyi bir netice almaya çalışacağız. Juventus’u tanıyor olmam bizim için küçük de olsa bir avantaj” yanıtını verdi. Oyuncularıyla çok az konuşma fırsatı bulabildiğini söyleyen İtalyan hoca, şunları söyledi: “Maça bir gün kala takımın başına geçmek handikap. Böyle durumlarda oyuncuların iyi olması yetmiyor. Biraz da şans gerekiyor. Galatasaray yöneticileriyle ilk olarak 4-5 gün önce görüştük. Her şey çok çabuk gelişti. Galatasaray daha iyi bir takım olabilir. Taktiği ben de bilmiyorum, yarın (bugün) göreceğiz. Oyuncuları görüp, haber vereceğim.” Mancini, Terim’le ilgili olarak ise, “Fatih Terim Türkiye’de ve Avrupa’da büyük bir antrenör. Hedeflerimiz, Terim’in bıraktığı yerden devam etmek” diye konuştu.


19 maçta 5 galibiyeti var

Roberto Mancini, Juventus’a karşı 19 maça çıktı ve 5 galibiyet, 8 beraberlik ve 6 yenilgi aldı. Son yenilgisini 2005’te rakibinden alan Mancini, Juve deplasmanındaki son 3 mücadelede ise yenilgi almadı. 

Terim sansürü!

İtalyan hocanın, Fatih Terim’le ilgili övgü dolu sözleri, kulübün twitter hesabından yayınlanmadı.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*