GS - PSV maçına toplu taşıma çözümü

GS - PSV maçına toplu taşıma çözümü.4195
  • Giriş : 10.10.2006 / 00:00:00

Galatasaray-PSV Eindhoven maçına toplu taşıma çözümü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Grupta oynanan Bordeaux maçı öncesi ve sonrasında yaşanan trafik sorunlarının ardından bu maçta sıkıntı yaşanmaması için 1 hafta sonra ikinci kez İstanbul Valiliği'nde bir toplantı gerçekleştirildi. Vali Muammer Güler başkanlığındaki toplantıya Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, yönetici Haldun Üstünel, Sportif A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin katılırken, İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ve diğer yetkililer katıldı.

-GÜLER: "BELİRLİ SAYIDA ARAÇ MAÇA GİDEBİLECEK"-

Toplantının bitiminde açıklamalarda bulunan Vali Muammer Güler, daha önce maçta yaşanan sıkıntıların geniş bir şekilde kamuoyunda yer aldığını belirterek, "İl Spor Güvenlik Kurulu olarak özel komisyonlar oluşturduk. Bu maçta temel dayanak toplu taşıma araçları olacak. Ayrıca belli sayıda özel araca çıkartma vereceğiz. Onlara da belirli bir otapark düzeni oluşturacağız" dedi.

Toplu taşıma yapacak 700 otobüs için otopark yerinin ayrıldığını belirten Vali Güler, VIP ve görevli araçlar içinde 500 araçlık yer ayrıldığını söyledi. Güler ayrıca, karşılaşmada 3 bin 450 polisin görev yapacağını kaydetti Maç günü saat 15.00-01.00 saatleri arasında 5 giriş noktasında trafiği ağır araçlara kapatacaklarını ifade eden Güler, bu noktalardan çıkartması olmayan hiçbir aracın da içeri alınmayacağını kaydetti.

-CANAYDIN: "BAŞKA ÇAREMİZ YOK"-

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın da, toplantıda alınan kararları uygulamaktan başka çarelerinin bulunmadığını söyledi. Canaydın, "''Ama sıkıntıyı minimuma indirmek için yapmak mecburiyetinde olduğumuz bir sistem. Taraftarlarımızı toplu taşımacılığa teşvik edeceğiz. 35-40 bin kişiyi toplu taşımayla stada getirmeyi düşünüyoruz. 18.00-19.00 saatleri arasında Atatürk Olimpiyat Stadı'na gelenlere kumanya dağıtacağız. Sıkıntımız park yerimizin azlığından, olaya hep beraber çözüm bulduk, başka çaremiz yoktu. İnşallah sticker verdiğimiz araçlar 4 biletliyle gelecektir. Çaremiz yok, bunu böyle yapmak mecburiyetindeyiz. İnşallah bu maçı daha az üzüntüyle bitirmiş olacağız. İyi bir netice alırsak üzüntümüz daha da aza inecek.'' diye konuştu.

Öte yandan Galatasaray-PSV Eindhoven maçı için Atatürk Olimpiyat Stadı'na kaldırılacak otobüslerin kalkış durakları da şöyle açıklandı:

Mecidiyeköy, Beşiktaş İskelesi, Taksim Meydanı, Aksaray Metro, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Yenibosna Metro, Üsküdar Altunizade Capitol Alışveriş Merkezi önü, Kadıköy Kozyatağı CarrefourSa önü, Avcılar Belediyesi Evlendirme Dairesi önü, Sefaköy Nursu otoparkı.

Araçların Avrupa yakasından 15.00-20.00, Anadolu yakasından 14.30-19.30 saatleri arasında hareket edeceği, İETT otobüslerine maç bileti gösterilerek binileceği ve ücretin gidiş-dönüş olarak ödeneceği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious