Gs Real Madrid maç sonucu - Galatasaray maç sonucu - 17 Eylül

Gs Real Madrid maç sonucu - Galatasaray maç sonucu - 17 Eylül.22318
17.09.2013 / 23:13:57

Galatasaray, Real Madrid karşısında hiç beklenmedik 2 gol yedi. Sarı kırmızılı taraftarlar goller karşısında şok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Galatasaray - Real Madrid arasında geçen Şampiyonlar Ligi maçını Star TV ekranlarından izleyebilirsiniz. Maçın canlı skoru ve yazılı özeti haber Aktüel ana sayfasında yayınlanıyor.

SPOR TURU

Dünya Şampiyonası’nın 11. ayak yarışını Mahi Racing Team India takımının Türk pilotu Kenan Sofuoğlu kazandı. Intercity İstanbul Park Pisti’nde 16 tur üzerinden yapılan yarışta Sofuoğlu, 31.59.707’lik zamanla birinciliği elde etti. İlk kez Türk seyircisi önünde sahne alan başarılı sporcu, “Türkiye’deki yarışı kazanmak dünya şampiyonluğu kadar değerli.” dedi.

 


Dünya Supersport Şampiyonası’nın İstan-bul’da yapılan 11. ayak mücadelesini Mahi Racing Team India takımının Türk pilotu Kenan Sofuoğlu kazandı. Önceki gün elde ettiği pole pozisyonla mücadeleye ilk sırada başlayan Sofuoğlu, büyük bölümünü ikinci sırada götürdüğü yarışta son turlardaki ataklarıyla üstün bitirdi. Başarılı pilot, ilk kez yarıştığı Türk seyircisi önünde 31.59.707’lik zamanla birinciliği elde etti. Şampiyonanın genel klasmanında ilk sırada bulunan Yankhnich Motorsport’un İngiliz pilotu Sam Lowes 31.59.747’lik derecesiyle ikinci olurken, Pata Honda World Supersport’un Hollandalı pilotu Michael Van der Mark 32.08.781’lik derecesiyle 3. sırayı aldı. Kenan Sofuoğlu ise aynı zamanda bu sezon şampiyonada Phillip Island, Imola ve Silverstone pistlerinin ardından 4. kez birinci oldu.

NURHAYAT SOFUOĞLU, OĞLUNU YALNIZ BIRAKMADI

Intercity İstanbul Park Pisti’nde 16 tur üzerinden yapılan yarışta Türk seyirciler ellerinde bayraklarla Kenan Sofuoğlu’na büyük destek verdi. Sofuoğlu’nun annesi Nurhayat Sofuoğlu da yarışı Mahi Racing Team India’nın garajında, oğlunun koltuğunda oturarak izledi. Yarıştaki çekişmeyi heyecanla takip eden anne Sofuoğlu ve Kenan’ın kardeşleri, mücadelenin ardından büyük bir sevinç yaşadı. Intercity İstanbul Park’taki 11. ayak yarışını kazanan dünya şampiyonu pilot Kenan Sofuoğlu ise duygularını şöyle dile getirdi: “Aşağı yukarı 12 yıldır yurtdışında yaşıyorum. Türkiye’deki yarış çok özeldi ama belki de hayatımın en zor yarışıydı çünkü normal şartlar altında yarışın ortalarındayken bu yarışı kazanma şansım olmadığını zannediyordum. Bazen çok yavaş kalıyordum. Ama mücadeleden vazgeçmedim. Sonuçta bu kadar insanın desteği ve duasıyla bu yarışı kazandım. Benim için Türkiye’deki yarışı kazanmak dünya şampiyonluğunu kazanmak gibi değerli.”

Kenan Sofuoğlu, bir dünya yıldızıdır ama!..

[HABER YORUM - OKAY KARACAN]

Kenan Sofuoğlu, Dünya Süpersport Serisi’nin gelmiş geçmiş en başarılı sporcularından birisi. Kenan spor kültürü az gelişmiş toplumun yalnız adamı olarak dün yine az sayıda bir destekle dünyaya İstiklâl Marşı’mızı çaldırdı. Hem İstanbulpark pistinde kendisini unutanlara ismini hatırlattı hem İstanbulpark diye bir tesisimizin olduğu onun sayesinde yeniden gündeme geldi.

İlk dünya şampiyonluğu İngiltere’de geldiğinde Türkiye’de büyük etki yaratmış, Başbakan bile arayıp kendisini tebrik etmişti. Dün ise şampiyonluk yolunda ilerlediği evindeki önemli bir yarışta sadece Sakarya’dan gelen birkaç bin hemşehrisi, az sayıdaki motosikletsever tarafından yalnız bırakılmadı. Türk televizyon kanalları yarışını canlı yayınlamadı. Bazı kanallar dışında haber son dakikaları geçilmedi. Uydu kanalı Eurosport canlı yayınlamasa kimsenin de haberi olmayacaktı.

Kimileri motor sporlarını spordan saymıyor, kimileri sporcuların siyasi görüşlerine göre sporu değerlendirip, düşman ya da dost oluyor bu ülkede biliyorum.

Ne var ki dünyanın en iyi pistini yapıp, büyük yetiştirme potansiyeline sahipken, yıldız sporcu kaynağınız varken bir Kenan’a bile sahip çıkamıyorsanız, bireysel sporlarda bu ülkenin çocuklarına nasıl ‘hayatınızın en iyi yıllarını spora adayın ,bize madalya getirin’ diyebilirsiniz?

Biraz yetenekliyseler gider topçu olurlar..

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*