GS TV ve BJK TV'nin kapatılmıyor

GS TV ve BJK TV'nin kapatılmıyor.15374
  • Giriş : 17.11.2008 / 16:40:00

RTÜK geçtiğimiz günlerde basına yansıyan GS TV ve BJK TV'nin kapatılacağına ilişkin haberlerin yalan olduğu açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

RTÜK konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:
"Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun Galatasaray TV ve Beşiktaş TV'yle
İlgili Yayın Durdurma Kararı Bulunmamaktadır

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan, Galatasaray TV ve Beşiktaş TV'nin yayınlarının Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun 27 Ekim 2008 tarihli toplantısında aldığı 2008/51sayılı kararla durdurulduğuna ilişkin iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Radyo Televizyon Üst Kurulunun anılan kararıyla durdurulan yayınlar arasında Ekinoks Televizyon ve Radyo Yay. A.Ş. unvanlı, Galatasaray TV ve Galaksi Radyo TV Yay. Yap. San. ve Tic. A.Ş. unvanlı, Beşiktaş TV logolu yayınlar yer almamaktadır. Üst Kurulun sözü edilen kararıyla hangi yayınların durdurulduğu, 30 Ekim 2008 tarihinde kamuoyuna duyurulmuş olup, her iki kuruluş adı bunlar arasında yer almamaktadır. Kaldı ki, Üst Kurulun adı geçen iki yayınla da ilgili almış olduğu başkaca bir durdurma kararı da bulunmamakta olup, ortaya çıkan yeni durum, Doğan Medya Grubu bünyesinde bulunan uydu platform işletmecisi D SMART'ın kendi bünyesinde gerçekleştirdiği bir düzenlemedir.

Bu durumun kaynağı olarak Radyo ve Televizyon Üst Kurulunu gösteren yalan ve yanlış beyanlar için de gerekli hukuki girişimlerde bulunulacaktır.

Kamuoyunun ve ilgililerin dikkatine sunulur."

RTÜK'ün bu açıklamasından öncesinde Doğan TV Spor Genel Yönetmeni İlker Yasin'in bir açıklaması olmuşut: Yasin Doğan Grubu'na bağlı gazeteler yaptığı açıklamada kanal kapatmanın söz konusu olmadığını belirterek şu açıklamayı yapmıştı:
"Global krizin tüm dünyayı vurduğu bir dönemde çeşitli tedbirlerin alınmasının doğal olduğuna değinen Doğan TV Spor Genel Yönetmeni İlker Yasin, "Çeşitli medya gruplarında yer alan haberler asılsızdır. BJK TV, GS TV ve FB TV'nin yayınlarının durdurulması söz konusu değildir. Bu kanallar kapatılmayacak. Ekonomik krizin boyutu, ülkemizin yaşadığı sıkıntı ortada. Sadece medyada değil, tüm sektörlerde bu kriz yaşanıyor. Kimse önünü göremediği için, yarınların ne getireceği belli olmadığı için çeşitli tedbirler alınıyor. Doğan Grubu da bir tasarruf içinde ama bu kanalların kapatılması söz konusu değil. Kulüp kanalları en kaliteli şekilde yayınlarına devam edecek. Doğan Grubu'nun digital platformu D Smart'ta BJK TV 42. kanaldan, FB TV 43. kanaldan, GS TV 44. kanaldan yayınlarına devam edecek. D Smart'ın yanı sıra spora gönül verenler bu kanalları diğer uydularda her zamanki gibi izlemeye devam edecek. Futbolseverler hiç merak etmesin, kapatılma söz konusu değil" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*