GS ve BJK hakeme kızgın

GS ve BJK hakeme kızgın.19042
  • Giriş : 06.04.2008 / 14:02:00
  • Güncelleme : 06.04.2008 / 13:51:30

Beşiktaş ve Galatasaray kulüpleri, yaptıkları açıklamalarla Fenerbahçe-Kayserispor maçındaki hakem yönetimini sert bir dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İki kulübün resmi internet sitelerinden yaptıkları açıklamaların ilk bölümünde aynı cümleler kullanırken, açıklamalarda, '''Neredeyse, Süper Lig şampiyonu belirlendi'' denildi.

Beşiktaş Kulübü'nden gece geç saatlerde yapılan açıklamada, 14 Şubat 2008'de beyaz sayfa ile yola çıkanların, sayfaların birileri tarafından çok erken karartılmasına mani olamadığı iddia edilerek, şu görüşlere yer verildi:

''Neredeyse Süper Lig şampiyonu belirlendi. Artık düşünmek istiyoruz ki, bu, önceden yazılmış bir senaryonun ürünü değil, bugünkü maçın hakeminin İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş maçında olduğu gibi takımlara göre değişen kişisel tercihleridir. Bu bağlamda, aynı hakemin İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Beşiktaş maçındaki tutum, davranış ve kararları ile bugünkü maçtaki kararlarının değerlendirmesini spor kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz. Diğer taraftan, lig şampiyonunun belirlenmesinde çok önemli bir maç olan Beşiktaş-Fenerbahçe maçında verilmeyen penaltı ile maçın skorunun etkilenmesi ve de bu yapılan hakem yanlışlarının her zaman Fenerbahçe lehine tezahür etmesi, hep tesadüften mi ibarettir. Ligin bitmesine 6 hafta kaldığını tekrar hatırlatıyor ve federasyonumuza sesleniyoruz: Özellikle Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu ile Merkez Hakem Kurulu'nun uygulamaları eşitlik ilkesine gölge düşürmektedir. Lütfen, Türk futbolu adına gerekli önlemleri alınız. Ligin adaletini ve hakkaniyetini sağlayınız. Bu sadece Beşiktaş'ın değil spor ahlakına ve dürüstlüğe inananların haklı seslenişidir.''

-GALATASARAY'IN AÇIKLAMASI-

Beşiktaş gibi Galatasaray Kulübü de resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak Fenerbahçe-Kayserispor maçındaki hakem kararlarına tepki gösterdi.

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, ''14 Şubat 2008'de 'Beyaz sayfa'' ile yola çıkanlar renklerini belli etti'' denildi.

Yapılan açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
''Futbolda barış ortamının sağlanması adına attığımız bütün adımlara rağmen ligin tamamlanmasına 6 hafta kalmışken Fenerbahçe-Kayserispor maçında 70 milyonun gözleri önünde emek hırsızlığı yapıldı. Neredeyse Süper Lig şampiyonu atandı. Dileriz bu önceden yazılmış bir senaryonun ürünü değil, münferit bir hakem hatasıdır. Her ne kadar 14 Şubat 2008'den bugüne kadar yaşadıklarımız bunun böyle olmadığını düşündürse de biz buna inanmak istemiyoruz. Ligin bitmesine 6 hafta kaldığını tekrar hatırlatıyor ve federasyonumuza sesleniyoruz: Özellikle Gözlemciler Kurulu ve Merkez Hakem Kurulu'nun uygulamaları, kurallara ve eşitlik ilkesine tereddüt düşürmektedir. Lütfen Türk futbolu adına gerekli önlemleri alınız, Ligin adaletini sağlayınız. Bu sadece Galatasaray'ın değil, spor ahlakına, fair-play'a inananların seslenişidir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious