GS'nin 2 transferi tamam

  • Giriş : 23.05.2008 / 15:59:00

Sivasspor'dan Mehmet Yıldız'ın transferini bitiren Galatasaray, bir transferi de bitirmek üzere.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray transfer sezonuna hızlı başladı. Rotayı önce iç transfere çeviren sarı kırmızılılar iki bomba birden patlatacak. Bir transfer tamamlandı, diğeri de bitmek üzere...

Sivasspor'dan Mehmet Yıldız'ı bitiren Galatasaray yönetimi resmi açıklama henüz yayınlamadı. Ancak Yıldız ile 3 yıllığına anlaşmaya varıldı. 1.2 milyon dolarlık ödeme Sivasspor'a yapıldığı anda sarı kırmızılı kulüp bu transferi ile şov yapacak.

SEZGİN'DEN İSİMSİZ MESAJ

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, isim vermeden bir transferi bitirdiklerini açıkladı. Bu transferin de Mehmet Yıldız olduğu konuşuluyor.

Sezgin, bir transferi de bitirmek üzere olduklarını belirterek, ''Şu anda açıklamayacağım ama, bitirdiğimiz bir, bitirmek üzere olduğumuz da yine bir transferimiz var. Haziran ayını bekliyoruz. Ayrıca görüşmekte olduğumuz 5-6 oyuncu var. İhtiyaçlarımız ve isimlerimiz belli. Bizzat gidip görmek istediğim 1-2 oyuncu var. En azından son iki maçlarını tekrar izleme ihtiyacı duyduklarım var'' dedi.

''BAŞARILAR, MALİ SIKINTILARI AZALTIR''

Galatasaray'ın başarılar kazandığı sürece mali sorun yaşamayacağını anlatan Sezgin, başarıların mali sıkıntıları azaltacağını vurgulayarak, ''Galatasaray başarılı olduğu sürece, şampiyon olduğu sürece, hele hele Şampiyonlar Ligi'nde oynadığı sürece, Futbol yapısının gelir gider dengesi hemen hemen birbirini tutar. Mesela geçen sezon şampiyon olamamakla 10-15 milyon avro zararımız oldu'' dedi.

Galatasaray'ın parasının çok değerli olduğunu belirten Sezgin, ''Galatasaray'ın parasını kendi paranmış gibi düşünüp harcaman lazım. Biz mümkün olduğunca, Galatasaray'a en az yük getirecek şekilde istediğimiz adamları kadroya katmaya çalışıyoruz'' ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious