GTP G.Başkanı yedek parti haberlerini yalanladı

GTP G.Başkanı  yedek parti haberlerini yalanladı.8576
  • Giriş : 02.04.2008 / 09:54:00
  • Güncelleme : 02.04.2008 / 09:59:38

Bazı basın yayın organlarında AKP'nin kapatılması durumunda, 'yedek parti' düşündüğünü iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bazı basın yayın organlarında AK Parti'nin kapatılabileceği ihtimaline karış Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, 'yedek parti' ile irtibata geçtiği ileri sürüldü. İsmi geçen Güçlü Türkiye Partisi Genel Başkanı Tuna Bekleviç partisinin internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile gazetelerde yer alan haberleri yalanladı.

Güçlü Türkiye Partisi internet sitesinde yer alan haberde şu bilgilere yer veriliyor: "29.03.2008 tarihinde Güçlü Türkiye Partisi Genel Başkanı Tuna Bekleviç'in randevu talebi sonucunda, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile arasında Edirne Valiliği'ni ziyareti sırasında bir görüşme yapılmıştır. Bu görüşme bazı yayın organlarında iddia edildiği gibi gizli bir buluşma değildir. Sayın Başbakan'ın resmi ziyaret programı sırasında ve onu izleyen medya mensuplarının bilgisi dahilinde yapılmıştır.

Görüşmede bazı medya organlarında iddia edilen konular asla konuşulmamış, sadece, GTP'nin AK Parti'ye ve Sayın Erdoğan'a kalkınma, demokrasi ve çağdaşlaşma mücadelesinde başarı dilekleri konuşulmuştur. Bu tavrın, Türkiye'nin bütün gerçek demokratları için bir çağdaşlık görevi olduğuna inanıyoruz.

Ayrıca, Güçlü Türkiye Partisi (GTP) 30.03.2008 tarihindeki Genel Kongresinde oybirliği ile faaliyetlerine devam kararı almıştır. Genel Kongreye ilişkin karar ve işlemler ise aylarca önceden başlatıldığı için, Kongre ile bu görüşme arasında ilişki kurulması söz konusu bile olamaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious