Guantanamo, Almanya'yı karıştırdı

Guantanamo, Almanya'yı karıştırdı.17474
  • Giriş : 28.01.2009 / 17:10:00

Schaeuble, Guantanamo üssünün kapatılması durumunda buradaki tutukluların bazılarının gerektiği takdirde Almanya'ya teslim edilmesini destekleyen Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier'i eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Schaeuble, Phoenix özel televizyon kanalına yaptığı açıklamada, Steinmeier'in, Guantanamo üssünün kapatılmasının Almanya'ya bağlı olduğu şeklinde yanlış bir intiba yarattığını belirterek, ''Guantanamo'nun sorumluluğu bizdeymiş gibi davranıyoruz, bu da beni öfkelendiriyor'' dedi.

Avrupalı politikacıların yıllardan bu yana Guantanamo'nun kapatılması çağrısında bulunduklarını hatırlatan Schaeuble, ''Guantanamo Amerika'nın bir kararıydı, hem de yanlış bir karardı. Amerikalılar şimdi bunu sona erdirmeye karar verdiler. Şimdi bekleyip görelim, ne yapacaklar'' şeklinde konuştu.

Schaeuble, bugüne kadar hiç kimsenin ABD için tehlikeli görülen kişilerin neden Almanya'ya gelmeleri gerektiği konusuna değinmediğini kaydederek, ''Bir kişinin Amerika için çok tehlikeli olduğu ve bu nedenle Almanya'da yaşaması gerektiği şeklindeki bir gerekçeyi hiç kimse, hiçbir Avrupalı kabul etmeyecektir'' diye konuştu.

Schaeuble ve Steinmeier'in bu konudaki görüş ayrılıklarını gidermek amacıyla bir araya gelmeleri bekleniyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*