Guinnes'e gol rekoru başvurusu

  • Giriş : 12.01.2007 / 00:00:00

Antalya'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Mavikent Beldesi'nde Guinnes Rekorlar Kitabı'na girebilme heyecanı yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antalya 1'inci Amatör Küme Batı Grubu'nda mücadele eden Mavikent Belediyespor Futbol takımı, geçen hafta Elmalı'da, Korkuteli İdman Yurdu ile yaptığı maçı 29- 1 kazandı. Karşılaşmada, Mavikent Belediyespor'un forvet oyuncusu Murat Doğan 16 gole imza attı.

Bunun bir rekor olduğunu düşünen ve daha önce bir maçta en fazla gol atan futbolcu olup olmadığını araştıran kulüp yöneticileri, 2001 yılında Avusturyalı Tomson'un bir maçta 13 gol atarak Guinnes Rekorlar Kitabı'na girdiğini öğrendi. Kulüp yöneticileri, ardından Murat Doğan'ın başarısını rekorlar kitabına yazdırmak için harekete geçti.

Mavikent Belediyespor Kulübü yöneticilerin Şinasi Abacı, futbolcularının başarısından dolayı gurur duyduklarını ve bunun rekorlar kitabına girmesi için çalışma başlattıklarını söyledi. 10 yıldır Futbol oynayan Mavikent Belediyespor'un forvet oyuncusu Murat Doğan ise, bir maçta 16 gol atmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi.

Daha önceki rekorun 13 gol olduğunu öğrendiğinde heyecanın daha da artığını dile getiren Doğan, "Daha önce bir maçta en fazla 5 gol atmıştım. Bu defa 16 gol atarak Avusturyalı Tomson'u geçtim. Benim bu başarımla bir Türk takımının adının Guinnes Rekorlar Kitabı'na yazdırılacak olmasından dolayı son derece mutluyum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious