Guinness için satranç oynamaya

  • Giriş : 13.02.2007 / 00:00:00

Kocaeli, büyük bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için 16 bin kişi aynı anda santranç oynayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kitaba girmek için organizasyon çalışmalarına şimdiden başlandı. Hazırlık çalışması için bugün düzenlenen toplantıya Kocaeli Valiliği, Kocaeli Belediye Başkanlığı, Türkiye Satranç Federasyon Başkanı, Kocaeli Gençlik Spor Müdürlüğü, Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Kaymakamları destek verdi.

20 Mayıs'ta düzenlenecek organizasyona Türkiye'nin dört bir yanında santranç bilenler katılacak. Yarışma bir üsta 40 kişiye karşı oynayacak. Organizasyonda 400 usta 16 bin kişiye karşı mücadele verecek. Organizasyon nedeniyle şimdiden öğrencilere santranç kursları verilecek. Santranç bilen lisanslı sporcular kayıt altına alınacak.

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Türkiye Satranç Federasyon Başkanı Ali Nihat Yazıcı, en fazla lisanslı sporcusu olan kurum olduklarını belirterek, bu organizasyonu kaldıracak güçte olduklarını söyledi. Organizasyonu düzenleyen Orion Genel Müdür Yardımcısı Gülşah Kara ise, rekorlar kitabına girerek Kocaeli'nin ve Türkiye'nin tanıtımına katkıda bulunacaklarını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious