Guinness'e de dava açtı

Guinness'e de dava açtı.28351
  • Giriş : 29.05.2009 / 16:48:00

Sürekli dava açan bir Amerikalı, kendisine "dünyanın en çok dava açan insanı" dediği için Guinness Rekorlar Kitabını da dava etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

The Spokesman-Review'da yer alan habere göre, halen Kentucky Lexington'da tutuklu bulunan Jonathan Lee Riches, tüm dünyadan birçok insan, cisim, oluşum ve kavrama 4 binin üzerinde dava açmış bulunuyor.

2010 baskısında "dünyanın en ihtilaflı insanı" unvanını almak ümidiyle ironik bir şekilde Guinness Rekorlar Kitabına dava açan Riches, "Guinness Rekorlar Kitabının çalışmamı, başyapıtımı yayınlamaya hakkı yok" dedi.

Riches, ayrıca kendisine takılan "Sue-per-man" (to sue, İngilizcede dava açmak anlamına geliyor), "Davaların Efendisi" ve "Johnny Sue-nami" isimlerinden de hoşnutsuzluğunu dile getirdi.

Lee Riches'in dava açtıkları arasında George W. Bush, Che Guevara, Perez Hilton, Eyfel Kulesi, Britney Spears, Adolf Hitler'in Nazi partisi, Google, Roma İmparatorluğu, Britanya Kraliçesi, Magna Carta, Wu-Tang klanı, Eflatun, Emilio Estevez ve İskandinav Tanrıları bulunuyor .Birçok yargı bölgesinde dava açması da yasaklanan Riches, son olarak başkent Washington'un Doğu Bölgesi Hakimi Justin Quackenbush'un mahkemesinde davaaçmış, Hakim Quackenbush, Riches'in Şubatta yer fıstığı şirketi Peanut Corp ofAmerica aleyhinde açtığı davayı reddetmiş, kendi mahkemesinde de yasakgetirilebileceği uyarısında bulunmuştu.

Telefonla dolandırıcılık suçundan hüküm giyen Riches 2012'de cezasını tamamlayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*