Guinness'ten Fener'e yanıt yok

Guinness'ten Fener'e yanıt yok.17251
  • Giriş : 25.11.2008 / 10:38:00
  • Güncelleme : 25.11.2008 / 10:40:51

Fenerbahçe Kulübü'nün, kuruluşunun 100. yılında kazandığı bin 134 resmi kupa, madalya ve ödülleri ile Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için 8 ay önce yaptığı başvuruya yanıt gelmedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Guinness Rekorlar Kitabı'nın eski Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adını dünyanın en ilgi çekici rekorlarının kayıtlı olduğu Guinness'e yazdırmak isteyen Fenerbahçe'ye bu konuda danışmanlık yaptığını hatırlattı.

Bu doğrultuda 8 ay önce hazırladıkları evrakları Guinness'in merkezine gönderdiklerini belirten Kural, rekorlar kitabına girebilmek için 3 kategorinin geçilmesi gerektiğini vurguladı.

Kural, başvurunun ardından kısa bir süre sonra Guinness Rekorlar Kitabı merkezinden yazı geldiğini anlatarak, ''Fenerbahçe Kulübü'nün ilk kategoriyi geçtiğine yönelik kabul yazısı gelmişti. Bununla ilgili evrakları tamamlayıp gönderdik. Ancak ikinci kategoriyle ilgili bir daha yanıt gelmedi'' dedi.

Fenerbahçe'nin başvurusunun, bu alanda bir ilk olduğuna işaret eden Kural, Guinness merkezinden bir daha herhangi bir yanıt gelmemesine bir anlam veremediğini bildirdi.

Fenerbahçe Kulübü, 1 Ocak 2007 ile 31 Aralık 2007 tarihleri arasında yaşamış olduğu 100. yılında, Futbol, Basketbol, voleybol, boks, atletizm, kürek, masa tenisi, yüzme ve yelken dallarında takım ve ferdi olarak kazanılmış bin 134 kupa, madalya ve ödüllerle ilgili Prof. Dr. Orhan Kural aracılığıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na başvurmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*