Güiza: Bu çok korkunç bir şey!

Güiza: Bu çok korkunç bir şey!.10226
  • Giriş : 11.06.2009 / 23:07:00

Fenerbahçe'nin İspanyol forveti Daniel Güiza, Real Madrid'in, Cristiano Ronaldo için 94 milyon Avro bonservis bedeli ödeyecek olmasını ''korkunç birşey'' olarak yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

8. FIFA Konfederasyon Kupası'na katılacak İspanya Milli Takımı ile birlikte Güney Afrika'da olan Güiza, basına yaptığı açıklamada, ''Bir futbolcu için bu miktarda bir para ödemek bana korkunç birşey gibi geliyor. Ama hepimiz Florentino'yu (Real Madrid Kulübü Başkanı) tanıyoruz'' dedi.

Futbol dünyasında günün konusu olan Real Madrid'in, Ronaldo için ödeyeceği 94 milyon Avro ile ilgili diğer bir İspanyol futbolcu olan Santi Cazorla da değerlendirmede bulunurken, ''Cristiano, dünyanın en iyi futbolcusu ve eğer bu parayı ödüyorlarsa değeri bu olduğundandır'' diye konuştu. Cazorla, herşeye karşın kendisine göre Andres Iniesta'nın daha iyi bir futbolcu olduğunu savunarak, ''Andres'in kaç para edeceğini bilmiyorum, ama eminim ki daha fazla eder'' dedi.

Bu arada Los Angeles kentinde tatilde olan Ronaldo ise Real Madrid'in Manchester United'a ödeyeceği parayla ilgili, ''Bu benim için büyük bir iltifat'' diye konuştu. Fıtık sorunu olan Ronaldo, ameliyat olmak istemediğini de bildirdi.

Öte yandan, Real Madrid'in Kaka ve Cristiano Ronaldo'dan sonra transfer edeceği diğer yıldız ismin Valencia'dan David Villa olacağı belirtiliyor.

FC Chelsea kulübünün temsilcisi Juan Cruz Sol, Villa ile ilgilendiklerini, ancak İspanyol futbolcunun Real Madrid'e gitmek istediğini açıkladı. Valencia ile Real Madrid kulüpleri arasında görüşmelerin sürdüğü ve Villa'nın da büyük olasılıkla gelecek sezon Real Madrid formasını giyeceği ileri sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*