Güiza da Roberto Carlos da fiyasko!

Güiza da Roberto Carlos da fiyasko!.13920
  • Giriş : 27.11.2008 / 08:30:00
  • Güncelleme : 27.11.2008 / 08:30:47

F.Bahçe'nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp bomba yorumlar yaptı! Kutlualp'in yönetim ve Emre hakkındaki yorumları da gündem yaratacak cinsten.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Güiza bence Zafer Biryol gibi bir oyuncu" ifadesini kullanan Kutlualp, İspanyol oyunucu ve Roberto Carlos için "fiyasko" tabirini kullandı.

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp, sarı-lacivertli kulübün bu sezon yönetimden kaynaklanan hatalar nedeniyle Avrupa'da başarılı olamadığını öne sürdü.

Best FM'den Özkan Öztürk'e konuşan Kutlualp, "Bu yıl geçen seneki başarının gerisinde kaldık. Ancak futbolda bunlar var. Mesela Real Madrid, Milan gibi üst düzey takımlarda da bu gibi durumlar bazen görülüyor. Tabii ki Fenerbahçe'de de görülebilir. Artık Şampiyonlar Ligi bitti, UEFA da zor görünüyor bence. Orada Dinamo'yu yenmek de kolay değil. Ama artık olayı kabullenip durumdan vazife çıkarmak lazım. Artık hedef şampiyonluk olmalı. Bunun için devre arası bazı hamleler şart. Burada hiç sorumlu aramadan, kenetlenerek şampiyonluk için gerekli hamleler yapılacak. Hangi kararın alınması gerekiyorsa o alınacak. Kalıcı olan Fenerbahçe'dir. Boş ve hamasi konuşmalar fayda vermez. Bence artık içeriye bakmak lazım. İnşallah şampiyon oluruz" dedi.

'SIKINTI TEPEDEN KAYNAKLANIYOR'

Fenerbahçe'nin en büyük sıkıntısının sevgisizlik olduğunu ve bunun da en tepeden kaynaklandığını belirten Kutluap, "Camiaya birleşmeli, kenetlenmeli. Sevgisizlik sorunu aşılmalı. Sen ben kavgası fayda vermez. Bizim tek aşkımız Fenerbahçe. Birlik olunmalı. Bu sağlanırsa bu sezon şampiyonluk gelir" dedi.

'CARLOS DA FİYASKO, GÜİZA'DA'

Kutluap, sezon başındaki transferleri de eleştirerek, “Bu transferlerin olmayacağını ben o zaman da söyledim. Ama sesimizi ne kadar duyurabildik. Mesela ben Carlos'un transferine başından itibaren karşı çıktım. Roberto Carlos, hem yaşı, hem de aldığı para itibarı ile Fenerbahçe'nin aradığı adam değil. Takımı sürükleyecek adam lazım. Bakıyorsunuz Güiza tam bir Avrupa santrforu değil. Golcü olabilir ama ben onu bizim Zafer Biryol'a benzetiyorum. Fenerbahçe'nin aradığı adam değil'' dedi.

'EMRE MÜZMİN SAKATTIR'

Emre'nin transferini de hata olduğunu belirten Kutlualp, "Emre Belözoğlu'nda sıkıntıyı zaten biliyoruz. Aziz Yıldırım ile gittiğimiz zaman orada bize sakat olduğunu söylemişlerdi. Hala diyor ki 'ben kronik sakat değilim'. 60 trilyonluk maliteyi var kulübe. Guiza'nın 40 trilyon, ikisinin maliyeti toplam 100 trilyon. Gelecek kuşakları bu riskin altına sokmaya ne gerek var. Fenerbahçe'ye Semih gibi Gökhan gibi adamlar lazım ama sesimizi duyuramadık. Ancak bence geç kalınmış bir şey yok. Bunlar akılcı hamleler ile düzeltilebilir" dedi.

'DERBİYİ FENER KAZANACAK'

Kutluap, derbide şanslı olan tarafın Fenerbahçe olduğunu da ifade ederek, "Aslında derbileri önceden tahmin etmek zordur. Mesela son senelerde Galatasaray maçları bizim için kolay geçiyor. Beşiktaş Kadıköy'de, biz ise İnönü'de başarılıyız. Bunlar büyük camialar. Porto yenilgisinden sonra bu maç bir telafi maçıdır. Bence Fenerbahçe kazanacak çünkü şampiyonluğa giden yol bu maçtan geçiyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*