Güiza: Futbolumla hatırlayın beni

Güiza: Futbolumla hatırlayın beni.13920
  • Giriş : 01.06.2009 / 15:50:00
  • Güncelleme : 01.06.2009 / 16:01:31

Fenerbahçe Futbol Takımı'nın İspanyol forveti Daniel Güiza, 2009-2010 sezonunda taraftarlarına Kadıköy'de gol ziyafeti sözü verdi. Yıldız futbolcu, Aragones'in oyun sistemini de eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe Dergisi'nin haziran ayı sayısında röportajı yer alan Güiza, sarı-lacivertli ekipte iyi geçmeyen ilk sezonunda, takımların ortaya koyduğu futbola alıştığını ifade ederek, ''Taraftarlarımız da bizler gibi geçmişte kalanları düşünmesinler. Önümüzdeki sezon dünyanın en iyi taraftarına sahip Fenerbahçe'de ve özellikle atmosferiyle ünlü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na gol ziyafeti vereceğim. Buna söz veriyorum'' şeklinde iddialı açıklama yaptı.

Geçmişin hesabını yapmanın kimseye faydası olmadığını, 2009-2010 sezonunda nasıl daha iyi olacaklarının hesabını yapmaları gerektiğini anlatan Güiza, ''Benim durumum özellikle bu ilk sezonumda tek forvet oynamamla ilgiliydi. Eğer Semih ile sürekli çift forvet oynayabilseydik daha farklı olabilirdi'' diyerek şöyle devam etti:

''Aragones Türkiye'de olsa da olmasa da ben Fenerbahçe'ye gelecektim. Gazeteler bu sezon boyunca Aragones vatandaşını kolluyor gibi söylemlerin içinde oldu. Ama bunlar doğru değil. Bunun sistemle ilgisi olduğunu söylemek istiyorum. Geldiğim yerde kontraatağa yönelik oynuyordum. Fenerbahçe'ye geldikten sonra bu değişti. Tek forvet ile önde ve arkada olmak gibi bir zorunluluk oluştu. Çünkü önde kuracağınız baskıdan sonra arkaya dönmek, savunmaya yardım etmek forveti her zaman yorar. Bir golcü her zaman yanında ikinci bir forvet görmek isteyebilir. Eğer arkadan gelenlerin desteği ve geriye dönüşleri tam olabiliyorsa o zaman gol atmak, oyun kurmak kaçınılmaz olur. Benim durumum özellikle bu ilk sezonumda tek forvet oynamamla ilgiliydi. Eğer Semih ile sürekli çift forvet oynayabilseydik belki daha farklı olabilirdi. Çünkü ne yaparsanız yapın tek forvetli bu sistemde birçok maçta zaten takımınızı eksik bırakmış oluyorsunuz.''

Türkiye'de uyum sorunu yaşamadığını, rahat bir kişiliğe sahip olduğu için daha çok İstanbul'da gezindiği yerlerde görüntülendiğini, hakkında sürekli gece hayatıyla ilgili haberlerin yapıldığını anlatan İspanyol futbolcu, ''Artık özel hayatımla değil futbolumla anılmak istiyorum. Yeni sezon bu düşüncelere sahip bir Güiza, Fenerbahçe seyircisinin önünde olacak'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*