Güiza'dan Fener yorumu

Güiza'dan Fener yorumu.12622
  • Giriş : 30.06.2008 / 18:50:00

Euro2008 finalinde Almanya'yı Torres'in golüyle 1 - 0 yenerek Avrupa Şampiyonu olan İspanya Milli Takımının Teknik Direktörü Aragones'i alan Fenerbahçe'de şimdi en çok merak edilen konu yeni santrforun kim olacağı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Basında çıkan haberlere göre çok büyük bir kesim İspanya'nın golcüsü Güiza'nın Sarı - lacivertli ekibin yeni golcüsü olduğu dile getirildi.

İspanyollar'a göre La Liga'nın gol kralı, İspanya Milli Takımının santrforu Daniel Güiza Fenerbahçe ile her konuda anlaştı ve 4 yıllık sözleşme imzaladı. Ligtv.com.tr'de yer alan habere göre ülkenin önde gelen iki gazetesi Marca ve As, bu haberi ısrarla yazarken, muhabirleri de olayın doğru olduğunu savunuyor.

AS Gazetesi'nden Jordi Costa, yaptığı açıklamada, ''Olayı iyi biliyorum. Fenerbahçe hem Güiza, hem de menajeriyle anlaştı. Sözleşme 4 yıllık olacak. Güiza her yıl için 2 milyon 700 euro alacak.'' dedi.

İspanya'nın bir diğer önemli gazetesi Marca'dan Juan Francisco Castro ise, "Ben haberi duyduğumda 3 sağlam kaynağıma doğrulattım. Güiza'yı Aragones istedi, Fenerbahçe de aldı. Bunu kimse inkar etmesin." diye konuştu.

Bunca habere rağmen Fenerbahçe yönetimi Güiza ismini yalanlamadı. Ancak, doğrulayıcı bir açıklama da yapmadı. Olayı çözmek için önce Güiza'nın Kulübü Mallorcalı yöneticilerle görüşülürken, İspanya basınında çıkan haberler de Mallorcalı taraftarların tepkisini çekmiş durumda. Mallorcalı taraftarlar Güiza'nın satılmaması için Mallorca yönetimine 8 maddelik bir manifesto verdi. Bu durumu protesto etmek için kendilerine ait internet sitelerinde de bir yürüyüş düzenlemeyi organize ettikleri belirtildi.

Mallorcalı yöneticiler ise taraftarın bu tepkisine bir anlam veremezken, Dış İlişkiler Sorumlusu Matias Rebassa yaptığı açıklamada, ''Biz de şaşırıyoruz. Güiza'nın satılık olmadığını açıkladık. Fenerbahçe'den kimse gelip bizimle görüşmedi. Bizden Güiza'yı isteyen de olmadı. Herşeyi gazetelerden okuyoruz. Güiza'yı satmayı kesinlikle düşünmüyoruz. Ama Güiza'nın sözleşmesinde özel bir madde var. İspanya Futbol Federasyonu'na 15 Milyon Euro ve vergisini yatıran Güiza'yı alır. Eğer Fenerbahçe Güiza ile anlaştıysa bilemem. Ama bizimle kimse görüşmedi." dedi.

İspanya Milli Takımının Avrupa Şampiyonu olduğu dün gecenin ardından Güiza ise sorulan transferle ilgili sorunun ardından yaptığı açıklamada, ''Şu anda Avrupa şampiyonluğunun keyfini çıkarıyorum. Birkaç gün hiçbir şey düşünmeden bu coşkuyu yaşayacağım. Fenerbahçe ile ilgili henüz hiçbir şey net değil. Önümüzdeki günlerde oturup bir karar vereceğim. Fenerbahçe ile henüz yapılmış bir anlaşmam yok." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious