Güiza'dan iddiaya yalanlama

Güiza'dan iddiaya yalanlama.13367
  • Giriş : 20.03.2009 / 16:48:00

Fenerbahçe ve İspanya Milli Takımı'nın futbolcusu Daniel Güiza, İspanya-İngiltere maçı öncesinde eski eşiyle otelde birlikte olduğu iddialarının yalan olduğunu savundu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İspanyol devlet televizyonu TVE'ye telefonda verdiği bir röportajı yayınlanan Güiza, İspanya ve İngiltere arasında oynanan özel maç öncesinde eski eşiyle otelde birlikte olduğu iddialarının yalan olduğunu İspanya Futbol Federasyonu'na (RFEF) anlattığını söyledi.

Güiza, basında haberlerin çıkmasından hemen sonra RFEF Spor Direktörü Fernando Hierro'ya telefon ettiğini kaydedip, ''Konuyu aydınlatmak için hemen aradım, neler olduğunu anlattım. O da bana rahat olmamı, teknik direktör ile konuşacağını söyledi. Federasyonun kuralarını asla ihlal etmedim'' açıklamasında bulundu.

İspanyol futbolcu, eski karısı ve eski sevgilisinin konuşmalarının kendisi çok rahatsız ettiğini vurgularken, gerek psikolojik, gerekse Futbol anlamında profesyonel açıdan zor bir dönem geçirdiğini ifade etti.

Teknik direktör Del Bosque'nin Türkiye maçıyla ilgili kadroyu açıklamasından 3 gün önce gerçekleştirilen röportajda Güiza, ''Milli takıma inşallah girerim. Ben bu zamana kadar hep kadronun açıklandığı gün, ilk basında yayınlandıktan sonra alınıp alınmadığımı öğrendim. Herhalde bu sefer de böyle olacak'' dedi.

Güiza, Türk Milli Takımı için ise ''Çok savaşçı, pes etmeyen bir takım. En çok bunda zorlanacağız'' değerlendirmesini yaptı.

Öte yandan Del Bosque'nin bugün yaptığı açıklamada Türkiye ile oynanacak maçların kadrosuna Güiza'yı alması İspanyol basınını şaşırttı. İspanyol medyasının internet sayfalarında yapılan yorumlarda, ''Del Bosque, Raul ve Negredo'yu unuttu, Güiza'yı bağışladı'', ''Del Bosque, Güiza üzerine oynamaya devam ediyor'', ''Güiza, süprizsiz kadro listesinde'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*