Güiza'dan olay sözler!

Güiza'dan olay sözler!.11717
  • Giriş : 29.03.2009 / 11:03:00

Fenerbahçe'nin golcüsü Güiza’dan çarpıcı sözler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Fanatik gazetesinin haberine göre, Aragones´in, Fenerbahçe´nin İspanya gibi hızlı oynamasını istediğini ifade eden Güiza, “Ancak bu zor. Çünkü Türkiye´de Futbol yavaş oynanıyor” dedi.

'Karışık birşey'

İspanya'nın El Mundo Gazetesi'ne konuşan yıldız oyuncu, teknik direktör Aragones'in Türkiye'de uyum sorunu yaşadığını ileri sürerek, “Futbolcularla iletişim kurmak için her zaman çevirmen kullanmak zorunda. Bu da çok karışık birşey. İspanya Milli Takımı gibi topla her zaman daha hızlı oynanmasını istiyor ama bu zor. Çünkü Türkiye'de Futbol daha yavaş, daha az kaliteli ve genel olarak sahalar kötü, kuru ve yüksek çimli” diye konuştu.

Niye gol atmıyor?

Kendisi için de uyum sorununun söz konusu olduğunu dile getiren Güiza, “Real Mallorca'da attığım golleri burada atamamam, uyumsuzluktan. Mallorca'da arkamda Ibagaza gibi bir futbolcu vardı. Tek yapmam gereken ileriye doğru koşmaktı” itirafında bulundu. Türkler'in çok sıcakkanlı insanlar olduğunu vurgulayan yıldız oyuncu, şunları söyledi: “Endülüs'te olduğu gibi. Sana sarılıyor, öpüyorlar. Endülüslü olduğum için buna alışığım. Türk taraftarlar olağanüstü, sözle anlatılamaz.”

'Hep tekme yiyorum'

“Hiç böyle birşey görmedim. Çarşamba günü Türkiye ile oynayacağımız milli maçta göreceksiniz. İstanbul'da tek kötü şey araba kullanmak. Tek şeridi 2'ye hatta 3'e çıkarıyorlar. Ya kavga edersin, ya da arkada kalırsın.” Güiza, El Pais Gazetesi'nde çıkan ropörtajında ise tekmelerden yakınarak, “Rakipler çok tekme atıyor ama hakemler oyunu devam ettiriyor. Türk ligi çok zor ve karışık. Taraftar delirirse işiniz zor. Cep telefonu ve çakmak atabiliyorlar. Bunlar üzerinize geliyor” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*