Güiza'dan samimi açıklama!

Güiza'dan samimi açıklama!.11717
  • Giriş : 03.03.2009 / 15:22:00

Fenerbahçe'nin İspanyol yıldızı Daniel Güiza, samimi açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daniel Güiza Fenerbahçe'ye Euro 2008 şampiyonu ve La Liga gol kralı olarak geldi. Ancak şu ana kadar ligde 4 gol atarak hayal kırıklığı yaratıp kendi oklarının hedefi haline geldi.

Bonservisine verilen 15.3 milyon euroluk ücret sürekli eleştirildi. Golleri kaçırdı, ağlamaklı yüzü için "Acıların çocuğu Küçük Emrah" gibi benzetmeler bile yapıldı. Özel hayatında hareketli günler yaşadı, Avrupa basınında Fenerbahçe'de mutlu olmadığı ve ayrılacağı iddia edildi.

Habertürk gazetesine konuşan Daniel Guiza şu açıklamalarda bulundu:

"Artık geçmişin değerlendirmesini yapmadan, önümüze bakmamız lazım. Bizim çıkışa geçmemiz gerekiyor. Bunu başarabilecek güce ve kaliteye sahibiz. Şu an takım olarak 'bu sonuçları nasıl olumluya çeviririzi' düşünüyoruz.

Burada çok mutluyum. Daha önce belirttiğim gibi 4 yıllık kontrat yaptım. Basındaki haberler beni ilgilendirmiyor. Ama ilk düşüncem burada 4 yıl kalıp ardından Fenerbahçe ile bir kere anlaşmak. Şu an başka bir yere gitmek gibi bir düşüncem yok. Fenerbahçe ile anlaşmadan önce teklifler olduğu doğruydu. Açıkça söylemek gerekirse Fenerbahçe beni buraya getirmek için en fazla çabalayan kulüptü. İstanbul'a geldiğimden dolayı çok mutluyum. Onur duyuyorum. Barcelona'dan teklif aldığım zaman Fenerbahçe'ye 'evet' demiştim ve imza atacağımı söylemiştim. Söz verirseniz, hangi kulüp teklifte bulunursa bulunsun cevap zaten 'hayır' olur. Benim Fenerbahçe'ye gelmemde Aragones'in etkisi yok. Çünkü ben Aragones imzalamadan önce transfer oldum. O gelmeseydi de Daniel Guiza burada olacaktı."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*