Güiza’yla iki yıl daha!

Güiza’yla iki yıl daha!.9745
  • Giriş : 08.05.2009 / 09:20:00

Fenerbahçe'de istenileni bir türlü veremeyen Güiza son haftalardaki çıkışı ile güvenoyu aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İspanya gol kralı unvanıyla geldiği Fenerbahçe´de bekleneni veremeyen Daniel Güiza, son haftalardaki müthiş çıkışıyla güvenoyu aldı.

Yabancı transferinde siz istediğiniz kadar göz kamaştırıcı bir kariyeri renklerinize katın, ondan alacağınız verimi futbolcunun geldiği ülkeye ve takıma sağlayacağı uyumu belirliyor. Bunun son örneği Daniel Güiza kuşkusuz... İspanya gol kralı unvanıyla alınan milli futbolcu, kaçırdığı gollerle uzun dönem saç baş yoldurmuştu. Ancak Türkiye-İspanya milli maçıyla ve biraz da şansının dönmesiyle başlayan çıkışını lige de yansıtmaya başladı Güiza... Sarı-Lacivertliler'de, gelen yoğun tepkiler de göz önünde bulundurularak daha iki sezon sözleşmesi bulunan golcüyü gönderme planları bile yapılmaya başlanmıştı.

Uyarılar ve cezalar işe yaradı

Ancak yönetim, son haftalardaki patlama nedeniyle Güzia ile devam kararını aldı. Bir türlü istenen kıvama gelememesinde özel yaşamındaki fırtınaların önemli etkisi olan tecrübeli futbolcu, yönetimin sert uyarıları ve ağır cezaları sayesinde geç de olsa kendine gelebildi.

Güiza Fenerbahçe'de ne yaptı?

Maç Dakika Gol Asist
Süper Lig 28 2253 7 4
Türkiye Kupası 7 438 1 3
Avrupa Kupası 10 885 3 2
Toplam 45 3576 11 9

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*