Gül, ABD ile gizli anlaşma iddialarını yalanladı

Gül, ABD ile gizli anlaşma iddialarını yalanladı.20957
  • Giriş : 01.07.2007 / 11:01:00
  • Güncelleme : 01.07.2007 / 11:05:43

Gül, Kuzey Irak konusunda ABD ile gizli anlaşma yapıldığı iddialarına, “Bunların hepsi yalandır, aslı yoktur” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kuzey Irak konusunda ABD ile gizli anlaşma yapıldığı iddialarına ilişkin olarak, “Bunların hepsi yalandır, aslı yoktur” dedi.

Gül, partisinin dün düzenlediği miting için geldiği Kayseri'de, Fuar Kültür Merkezinde gazetecilerin Kuzey Irak konusunda ABD ile gizli anlaşma yapıldığı iddialarına ilişkin sorularını yanıtladı.

İddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten Gül, şöyle konuştu:

“Bunların hepsi yalandır, aslı yoktur. ABD ile gizli bir anlaşma yapacağız, böyle şey olur mu? Onları işbirliğine zorlamak için elimizden geleni yapıyoruz. ABD ile anlaşma yaparsak bunların hepsi devletin kayıtlarında olur. Bunların hepsi devletin zabıtlarında olur ve bunların hepsi devletin ilgili makamları tarafından bilinir. Bunlar bu kadar açıktır. Bunların dışında söylenenlerin hepsi, milli menfaatlerimizi, çıkarlarımızı bile politikaya alet etmeye çalışan insanların yaptığı iftiralardır, yalanlardır. Çok üzücüdür.”

Partisinin düzenlediği mitinglere ilgi ve alakanın hiçbir zaman eksik olmadığını söyleyen Gül, dünkü Kayseri mitinginin büyük coşku içinde geçtiğini vurgulayarak, mitinge katılan vatandaşlara ve mitingin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious