Gül, Başbakanlık sırasını bekliyor

  • Giriş : 18.03.2007 / 00:00:00

Anavatan Genel Başkan Yardımcısı Salih Uzun, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Türk dış politikasının patronu değilmiş gibi davrandığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Uzun, "Dışişleri Bakanı Gül, başbakanlık sırasını bekliyor" dedi.

Anavatan Genel Başkan Yardımcısı Salih Uzun, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ü eleştirerek, "Türkiye'nin itibarı ayaklar altında. Aşiretler Türkiye'ye posta koyuyor. Dışişleri Bakanı Gül, başbakanlık sırasını bekliyor" dedi.

Anavatan Partisi Kocaeli Körfez ilçe kongresinde konuşan Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uzun, Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanlığı döneminde Türkiye'nin bütün milli davalarının sahipsiz kaldığını ileri sürdü. Kıbrıs sorununda taviz üstüne taviz vermekten öteye geçilemediğini savunan Uzun, "Hani 2004'te yapılan referandumdan sonra bütün uluslararası camia bizden yana tavır alacaktı? Hani ne oldu? O süslü laflar nerede kaldı" diye sordu.

"AŞİRETLER TÜRKİYE'YE POSTA KOYUYOR"

Sözde Ermeni soykırımı meselesinin 90 yıllık bir sorun olduğunun altını çizen Uzun, bütün Cumhuriyet Hükümetlerinin kararlı tavır takındığı sözde Ermeni soykırımı iddialarının AKP iktidarı döneminde işin içinden çıkılmaz bir hal aldığını vurguladı. Birçok parlamento sözde Ermeni soykırımına ilişkin kararlar çıkmasına rağmen hükümetin etkin politika geliştiremediğini ifade eden Uzun, "Irak'ın kuzeyine bakın. Tam anlamıyla fiyasko. Türkiye'nin itibarı ayaklar altında. Aşiretler Türkiye'ye posta koyuyor. Bütün bu rezaletler karşısında Abdullah Gül sanki Türk dış politikasının patronu değilmiş gibi davranıyor. Zannedersiniz ki Türk Dışişleri Bakanı Abdullah değil sanki Minyeli Abdullah. Dışişleri Bakanı Gül, omurgasız, rezil dış politikadan sorumlu değilmiş, sanki hiç ilgisi yokmuş gibi davranıyor" diye konuştu

Uzun, Dışişleri Bakanı Gül'ün, çok başarılı bir adammış gibi kenarda durduğunu dile getirerek, Dışişleri Bakanı Gül'ün başbakanlık sırası beklediğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious