Gül, bir grup gazeteciyi eşleriyle birlikte ağırladı

Gül, bir grup gazeteciyi eşleriyle birlikte ağırladı.15229
  • Giriş : 25.12.2007 / 13:45:00

Huber Köşkü'ndeki kahvaltıda Gül çiftinin konuğu hangi gazetecilerdi ?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gül’ün gazetecilerle buluşması Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü İstanbul’da gerçekleşti.Davette kimler vardı?

Cumhurbaşkanı Gül’ün Çankaya Köşkü’nde başlattığı davetleri geleneksel hale geldi. Daha önce ünlü tarihçi Halil İnalcık ve eski Kültür Bakanı Talat Halman’la Çankaya Köşkü’nde öğle yemeği yiyen Gül, daha sonra da bir grup gazeteciyi eşleriyle birlikte ağırladı.

Gül’ün Dışişleri Konutu’nda buluştuğu gazeteciler arasında Salih Memecan, Ergun Babahan, Hasan Cemal, Mehmet Altan, Emre Aköz ve eşleri yer aldı.

Bu davetin ardından Cumhurbaşkanı Gül’ün, daha sonra da gruplar halinde başka gazetecilerle bu tür yemeklerde biraraya geleceği açıklanmıştı.

Vatan Gazetesi'nden Tülay Şubatlı'nın haberine göre,Gül’ün gazetecilerle ikinci buluşması Kurban Bayramı’nın 3’üncü günü İstanbul’da gerçekleşti. Referans gazetesi yazarı Cengiz Çandar, Posta yazarı Mehmet Barlas, Sabah yazarı Nazlı Ilıcak, Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Mustafa Karaalioğlu, Bugün yazarı Gülay Göktürk ve eşleri Huber Köşkü’ndeki kahvaltıda Gül çiftinin konuğu oldu.

Özel Kalem Müdürü’nün gazetecileri telefonla aradığı ve daveti “dostların buluşması'' olarak tarif ettiği öğrenildi. Önceki buluşmadaki gibi, bu kez de davete katılan gazetecilerin Gül’e ve hükümete yakın görüşleri olan gazetecilerden seçildiği dikkat çekti.

Pastırma Kayseri’den

Huber Köşkü’nde Boğaz manzarasına karşı hazırlanmış kahvaltı masasında saat 11’de biraraya gelindi. Konuklarıyla yakından ilgilenen Hayrunnisa Gül’ün bir gün önce Kayseri’den özel olarak getirttiği pastırma ve sucuk da kahvaltının özel ikramları arasında yer aldı. Yaklaşık 2,5 saat süren kahvaltıda sohbetin konusunun “politik gündem'' olmadığı öğrenildi.

Referans Gazetesi yazarı Cengiz Çandar, “Cumhurbaşkanı köşe yazarlarının nabzını mı tutuyor?'' şeklindeki sorumuza şu yanıtı verdi. “Cumhurbaşkanı her birimizin köşesini dikkatle okuyan biri. Benim bile hatırlayamadığım bazı yazılarımdan bölümleri hatırlayıp aktarıyor. Sohbet sırasında da zaten '' Yazılarınızı okuyoruz “ dedi. Çok dikkatli bir okur. Bu nedenle nabız tutma ihtiyacı yok. Kimin ne yazdığını çok iyi biliyor. Hangi yazar ne yazmış biliyor''
İlk 11’den 4’ü huzura çıktı

Cengiz Çandar geçtiğimiz günlerde yazdığı esprili yazıda 2. Cumhuriyet’in ilk 11’ini şöyle sıralamıştı: “Kalede Mehmet Barlas, geri dörtlü M.Ali Birand, Cengiz Çandar, Murat Belge, Mehmet Altan. Orta saha Eser Karakaş, Etyen Mahçupyan, Ali Bayramoğlu, Hasan Cemal. İleri ikili Şahin Alpay ve Orhan Pamuk.'' Bu ’takım’dan Hasan Cemal, Mehmet Altan, Ali Bayramoğlu ve Cengiz Çandar, Cumhurbaşkanı Gül ile yemek yedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious