Gül, Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 'CHP millete güvenmedi'

  • Giriş : 04.07.2007 / 09:37:00
  • Güncelleme : 04.07.2007 / 11:04:18

Abdullah Gül; CHP'nin, vatandaşın Cumhurbaşkanını seçmesini tehlike olarak gördüğünü söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Karaman mitinginde CHP'nin, vatandaşın Cumhurbaşkanını seçmesini tehlike olarak gördüğünü, bu tehlikeyi bozdurmak için Anayasa Mahkemesi'ne başvurduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, AK Parti tarafından Karaman'nın Aktekke Alanı'nda düzenlenen mitingde, 4.5 yıl önce insanların yarın ne olacağını bilemediğini söyleyerek, o zaman Türkiye'yi yönetenlerin ulusun derdine çare olmak için iktidar olduklarını belirtti. ''O günkü kara bulutları defetmek için bizi iktidar yaptınız. Biz de 4.5 yılda gece gündüz çalıştık'' ifadelerinde bulunan Gül, ulusun dertlerine derman olmaya çalışanların kendi dertlerine dahi derman olamadıklarını söyledi.

Gül'ün, konuşması esnasında bazı vatandaşlar DSP, CHP ve MHP'yi protesto etti. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Gül, ''Yuh! Demeyin, bu Karaman'a yakışmaz. Onlar zaten bu kalabalıkları izliyor'' şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarında ülkeye bereket geldiğini ve yatırımların hız kazandığını kaydeden Gül, vatandaşa şunları aktardı: ''Karaman'da, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi kuruldu mu? Biz, halkı kandırmak için vaatlerde bulunmuyoruz. 'Öğrenci Seçme Sınavı'nı kaldıracağız' diyorlar. Nereye yerleştireceksin bu çocukları? Biz, onun yerine 'yeni üniversite açacağız' dedik. Sen üniversite imtihanını kaldırsan, gençler koşarak mı, bilek güreşi yaparak mı üniversiteye girecek? Halkın Cumhurbaşkanı'nı seçmesini tehlike olarak gördüler ve CHP bunu bozdurmak için Anayasa Mahkemesi'ne gitti. Halka güvenmiyorsanız, o zaman isminizdeki 'halk' sözcüğünü düşürün.''

Cumhurbaşkanlı'ğı seçimini değerlendiren Gül, ''Çankaya benim olmayacak, milletin olacak, bundan korkanlar bu ayak oyunlarını oynadılar. Bunun için bakıyorum ki 367'yi geçeceğiz.'' sözlerine ekleyerek, halkın gösterdiği teveccühe teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious