Gül, Diyarbakır'da baş tacı -FOTO-

Gül, Diyarbakır'da baş tacı <blink>-FOTO-</blink>.14910
  • Giriş : 14.09.2007 / 16:42:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 23:34:13

Gül'e, Diyarbakırlılar yol boyunca sevgi gösterisinde bulundu. İşte o görüntüler:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sümer Camii'nde Cuma Namazı kıldı. Diyarbakır Havaalanı'ndan şehre hareket eden Gül'e, Diyarbakırlılar yol boyunca sevgi gösterisinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, güzergahı üzerinde kendisine gül atan ve ''Diyarbakır seninle gurur duyuyor'' şeklinde tezahüratta bulunan vatandaşları bir kaç kez makam aracından inerek selamladı. Yol boyunca, direklere Türk bayrakları ve ''Sayın Cumhurbaşkanımız, Hoşgeldiniz'' pankartları asıldığı gözlendi. Bir vatandaşın da ''Cennetin gülü Diyarbakır'da'' yazılı döviz taşıdığı görüldü.

Gül, daha sonra güzergahı üzerinde bulunan Sümer Camii'ne gitti. Avluda namaz kılmak için bekleyenler Gül'ü alkışlarla karşıladı.

Cuma namazından önce verilen vaazda, imam, İslam'ın ve Hz. Muhammed'in bilgi ve okumaya verdiği önemi anlattı, cemaate kız ve erkek ayrımı yapmadan çocuklarını okutmayı öğütledi.

Gül, Cuma namazını kıldıktan sonra camiden ayrılırken, avluda ve caminin karşısında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Cuma namazını kıldıktan sonra valilik konutunda bir süre dinlenen Gül, buradan yürüyerek, valilik binasına geldi.

Gül, valilik önünde kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Cumhurbaşkanı Gül daha sonra valilik makamına geçti ve Diyarbakır Valiliği'ne vekaleten atanan Hüseyin Avni Mutlu'dan brifing aldı. Kısa süre görüntü alınmasına izin verilen brifing basına kapalı gerçekleşti. Mutlu, basın mensupları görüntü alırken Gül'e bir plaket ve yöreye özgü kilim hediye etti. Brifinge Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bazı Diyarbakır milletvekilleri ve öteki yetkililer katıldı.

GÜL, SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ'YLE

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Diyarbakır'da sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. Valilikteki görüşme öncesinde kısa süre görüntü alınmasına izin verildi.

Görüşmeye, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Valiliğine vekaleten atanan Hüseyin Avni Mutlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, bazı Diyarbakır milletvekilleri, Diyarbakır Barosu, ticaret ve sanayi örgütleri, Türk Hava Kurumu Diyarbakır Şubesi, Muharip Gaziler Derneği, Türk Harp Malulü Gaziler Şehit Dul Yetimleri Derneği, Memur-Sen, KESK Büro Emekçileri Sendikası, Kamu-Sen Diyarbakır Şubesi, İnsan Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi ve Mazlum-Der Diyarbakır Şubesi yöneticileri katıldı.

GÜL, VALİLİK BALKONUNDAN VATANDAŞLARI SELAMLADI

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Gül, sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle görüşmeye geçmeden önce, Valilik önünde toplanan Diyarbakırlıları valilik balkonundan selamladı. ''İşte Cumhur, İşte Cumhurbaşkanı'', ''Diyar'a Gül Açtı'', ''Adını Surlara, Sevgini Gönüllere Yazdık'', ''Bir Gül'ü Sevdik'', ''Halkın Gül'ü Hoşgeldin'' yazılı dövizler taşıyan ve ''Diyarbakır Seninle Gurur Duyuyor'' şeklinde tezahüratta bulunan vatandaşlara Gül, ''Sağ olun, Allah'a ısmarladık'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious