Gül, eşini hangi konularda kıskanıyor?

Gül, eşini hangi konularda kıskanıyor?.11972
  • Giriş : 21.06.2008 / 23:01:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, eşi Hayrünnisa Gül'ü bazı konularda kıskandığı ortaya çıktı. Gül'ün kıskandığı konuları, eşi Hayrünnisa Gül açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül, Abdullah Gül'ün kendisini bazı konularda kıskandığını söyledi.
Hayrunnisa Gül'ün himayesinde düzenlenen "Konuşan Kitap Şenliği"nin açılışı Sultanahmet Parkı'nda gerçekleştirildi.

Açılışta kısa bir konuşma yapan Hayrunnisa Gül, kitap okumanın öneminin her geçen gün daha fazla anlaşıldığını ve kitap okuma kampanyasına destek verenlerin sayısının da bu oranda arttığını ifade etti. Kültür Bakanlığı ile Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladığı sesli kitap okuma etkinliklerinin kitap seven sayısını arttıracağına da değinen Hayrünnisa Gül, "Bu sayede daha geniş kitlelere ulaşılabilecek. Kitap Şenliği'ne gönüllü olarak destek veren sanatçı, sporcu ve aydınlara iş dünyasının değerli temsilcilerine projenin hayata geçirilmesine katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Hayrunnisa Gül, eşinin kendisini daha çok kitap okuması ve not alması nedeniyle kıskandığını söyledi.

Konuşmasının sonunda Hayrünnisa Gül, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Kırgız yazar Cengiz Aytmatov'un "Gün Olur Asra Bedel" isimli romanından bir bölüm okudu.

Öte yandan Hayrunnisa Gül, şenlik alanında bulunan standları tek tek gezerek, yazarların sesli olarak kitap okumalarını dinledi.

Açılışa İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, Eminönü Belediye Başkanı Nevzat Er, sanatçılar Gülben Ergen, Kenan Işık, Mustafa Erdoğan, edebiyatçılardan, İskender Pala karikatürist Salih Memecan, Dilek Sabancı, Ayşe Kulin, Mehmet Ali Birand, Nasuh Mahruki, Kenan Işık, Doğan Hızlan, Üstün Dökmen, Hüseyin Hatemi, Kadir Çöpdemir, Salih Memecan, Gülseren Onanç ve Fehmi Koru katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious