Gül, Hanuka Bayramı'nı kutladı

Gül, Hanuka Bayramı'nı kutladı.10208
  • Giriş : 21.12.2008 / 11:39:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Musevi vatandaşların Hanuka Bayramı'nı kutlayarak, Türk milletinin en büyük hasletinin, toplumsal ilişkilerinin harcını her zaman sevgi, hoşgörü, karşılıklı saygı ve anlayış gibi yüce duygularla yoğurması olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, Hanuka Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gül'ün mesajı şöyle:

''Musevi vatandaşlarımızı sevgi ve muhabbetle selamlıyor, Hanuka Bayramlarını en samimi duygularımla kutluyorum.

Milletimizin tüm fertleri tarih boyunca birbirlerine sarsılmaz bağlarla ve her şeyden evvel en kuvvetli kardeşlik, birlik ve dayanışma duygularıyla kenetlenmişlerdir. Sevinçlerimiz, umutlarımız ve kederlerimiz ortak olmuştur.

Tarih, ne yazık ki ırkçılığın, hoşgörüsüzlüğün, yabancı düşmanlığının ve her türlü etnik-dini ayrımcılık ile aşırıcılığın dünya milletlerini nasıl felakete sürüklediğinin elim örnekleriyle doludur. Türk milletinin en büyük hasleti ise toplumsal ilişkilerinin harcını, her zaman, sevgi, hoşgörü, karşılıklı saygı ve anlayış gibi yüce duygularla yoğurmuş olmasıdır.

Bu düşüncelerle, Hanuka Bayramı'nın, tarihin en karanlık ve acı günlerinde kucak açtığımız, asırlardır tek bir milletin fertleri olarak kardeşlik, birlik ve dayanışma içinde beraberce yaşadığımız, ortak sevinç, umut ve kederlerimizi paylaştığımız Musevi vatandaşlarımıza esenlik ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*