Gül, Hırvatistan maçına gidecek

Gül, Hırvatistan maçına gidecek.12521
  • Giriş : 16.06.2008 / 16:37:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası'nda grubundaki son maçında Çek'leri 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 yenmesinin Türkiye'ye büyük bir hediye olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı Gül, ASO heyetini kabulünden A Milli Futbol Takımı'nın Çek Cumhuriyeti karşısında 2-0 yenilgiden 3-2 galip duruma gelerk çeyrek finale çıkmasının Türkiye'ye büyük bir gurur yaşattığını söyledi.

Gazetecilerin, 'Çeyrek finale çıktık maça gider misiniz?' şeklindeki soruna Gül'ün yanıtı, "Gitmem sürpriz olmaz tabiki gidebilirim. Maçı büyük bir heyacan ve gururla takip ettim. Büyük bir hediye oldu herkes için, Fatih Terim ve Federasyon Başkan Hasan Doğan'a da söyledim. Türkiye'ye verebilecekleri en büyük hediyeydi. Hepsine teşekkür ederim. Başarılarına başarı eklerler inşallah, bundan sonra." dedi.

Maçın 70'inci dakikasına kadar Türkiye'nin sıkıntı yaşadığını fakat maçı döndürdüğünü belirten Gül, "Muhakkak ki, 2-0 mağlup olurken ondan sonra maçın dönmesi, galibiyet almak çok olağan birşyey değil ama gerçekten buyük bir iş gerçekleştirdiler. Büyük başarı. Halkın, herkesin morali yerine gelmiş oldu. Başarıya devam edeceklerdir." şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının İsviçre maçındaki gibi takımı alkışlayıp alkışlamadığı sorusuna, "Alkışlayacağız da bundan sonra." yanıtını veren Gül, milli takımın çeyrek finali de geçeceğine olan inancını dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious