Gül, Kayserispor'dan gurur duyuyor!

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Dışişleri Bakanı Gül, Kayserispor'un Türkiye'nin gururu olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Kayseri'ye yaptığı ziyarette, Kayserispor'un Avrupa arenasında elde ettiği başarılarla sadece şehrin değil Türkiye'nin gurur kaynağı olduğunu söyledi.
İnter Toto ve UEFA Kupası'nda oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlarla geçen yıl kazanılan başarının da tesadüf olmadığının gösterildiğini aktaran Gül, "Kayserisporlu oyuncular amatör bir ruhla çok büyük bir profesyonellik örneği gösteriyor. Avrupa'da iki takımı eledik. İkisi de AB'ye tam üye olmuş ülkelerin takımıdır. Bu da ayrı bir onur duyulacak bir konudur" diye konuştu.

Oyuncuların hiçbir şekilde rehavete kapılmamasını isteyen Bakan Gül, elde edilen başarıların Türk halkını çok sevindirdiğini belirterek, bu başarıların devam etmesini istediklerini kaydetti.

Gazetecilerin Türk Tanıtım Vakfı'nın bazı kulüplere ücret ödediği ve bu konuda Kayserispor'a da yardımda bulunulması için girişimde bulunup bulunmayacağı yönündeki soruya, "Başarı her zaman ödüllendirilir. Yeter ki takımlarımız kulüplerimiz bu konuda üzerlerine düşeni yapsın. Gerek devlet, gerekse sivil toplum kuruluşları her zaman başarılı olanın yanında olacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious