Gül, Köşk'e CHP'li danışman aldı

Gül, Köşk'e CHP'li danışman aldı.9516
  • Giriş : 25.03.2008 / 13:47:00
  • Güncelleme : 25.03.2008 / 13:49:44

AKP hükümeti icraatlarını sert bir dille eleştiren CHP'li, şimdi Köşk'e danışman oluyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski CHP İstanbul Milletvekili Zeynep Damla Gürel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “AB’den Sorumlu Danışmanı” oluyor. CHP içindeyken Kemal Derviş’e yakınlığıyla bilinen Gürel’e birlikte çalışma teklifinin yaklaşık iki ay önce Cumhurbaşkanı Gül tarafından yapıldığı öğrenildi.
Köşk’ün Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, haberi doğrulayarak, Gürel’in işlemlerinin kısa süre içinde tamamlanıp göreve başlayacağını söyledi.

Derviş’le istifa etti

Sever, şöyle konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanı, Gürel’i Dışişleri Bakanı olduğu dönemden beri tanıyor. Gürel’in bir CHP milletvekili olarak hem partisi adına hem de Dışişleri’yle eşgüdümlü olan AB İletişim Grubu’yla yakın çalışmaları olmuştu. Cumhurbaşkanı, bu çalışmalarını bildiği ve takdir ettiği için, kendisine iki ay önce böyle bir teklifte bulundu, Gürel de kabul etti.”
Gürel, 1964 doğumlu. Avusturya Kız Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunu. Almanca ve İngilizce biliyor. İki çocuk annesi olan Gürel, 3 Kasım’da CHP İstanbul Milletvekili seçildi. 13 Nisan 2004’te Kemal Derviş’in Genel Başkan Yardımcılığı’ndan istifa ettiği gün Gürel de MYK’dan ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious