Gül, uçakta önemli mesajlar verdi

Gül, uçakta önemli mesajlar verdi.9000
  • Giriş : 10.05.2009 / 01:20:00
  • Güncelleme : 09.05.2009 / 23:52:50

"İyi gelişmeler olması lazım ve olabilir. Herkes işin çok daha farkında."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mart ayında İran'a giderken "Kürt sorununda iyi şeyler olacağını" söyleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Prag dönüşü de önemli mesajlar verdi. Gül, "İster terör, ister Güneydoğu, ister Kürt meselesi deyin, bu Türkiye'nin birinci sorunudur. Halledilmesi lazımdır" dedi.

Çek Cumhuriyeti'ndeki Prag zirvesinden dönerken uçakta aralarında Murat Yetkin'in de bulunduğu bir grup gazeteciye konuşan Cumhurbaşkanı Gül, şöyle dedi:

"İyi gelişmeler olması lazım ve olabilir. Herkes işin çok daha farkında. Önce böyle bir çalışma anlayışının olması lazımdı. Devletin içinde herkes birbiriyle çok daha açık seçik konuşuyor.

Herkes derken, asker, sivil, istihbarat, hepsi için söylüyorum. Böyle bir ortamda iyi şeyler olur. O yüzden iyi şeyler olacak diyorum. Bir fırsat var, fırsatın kaçmaması lazım."

Gazeteci Cengiz Çandar da, Milliyet gazetesi yazarı Hasan Cemal'in PKK'nın 1 numaralı ismi Murat Karayılan'la yaptığı röportajın Ankara'ya önemli mesajlar içerdiğini, "Ankara'nın kımıldaması gerektiğini" yazmıştı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ da, nisan ayında af tartışmalarına neden olan dağdan inmeyi sağlayacak yasal düzenlemelere gidilmesi gerektiğini söylemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*