Gül, Van'a askeri uçakla gitti

Gül, Van'a askeri uçakla gitti .9904
  • Giriş : 11.09.2007 / 17:50:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ilk yurt gezisinin ilk durağı Van'da.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Van, Hakkari, Siirt, Şırnak ve Diyarbakır ile Başkale ve Yüksekova ilçelerini kapsayan ilk yurt gezisi için saat 16.15'te Türk Hava Kuvvetleri'ne ait özel uçakla Van'a geldi.
Cumhurbaşkanı Gül'ü, Ferit Melen Havaalanı'nda Van Valisi Özdemir Çakacak, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Atay ve Belediye Başkanı Burhan Yenigün ile bazı milletvekilleri karşıladı.
Karşılama sırasında çocuklar Cumhurbaşkanı Gül'e çiçek sundular. Cumhurbaşkanı Gül de çiçek sunan çocukları öperek, sevdi. Gül, daha sonra karşılamada hazır bulunan mangayı selamladı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, havaalanı çıkışında kendisine sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşları da selamladı.
Gül ile birlikte Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de Van'a geldi.
Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra havaalanından şehir merkezine hareket etti. Yol boyunca ellerinde bayrak taşıyan vatandaşlar Gül'e sevgi gösterilerinde bulundular. Cumhurbaşkanı Gül de zaman zaman aracından inerek vatandaşları selamladı. Bu sırada vatandaşlar, ''Türkiye seninle gurur duyuyor'' şeklinde tezahüratta bulundular. Vatandaşların ''Gül Baba hoş geldiniz, seni seviyoruz'' şeklinde dövizler taşıdıkları gözlendi.
Gül'ün gezisi nedeniyle geçtiği güzergahlara Türk bayrakları ve ''Sayın Cumhurbaşkanımız Van'a hoş geldiniz'' yazılı pankartlar ile bilboardlara aynı sözleri içeren afişler asıldığı görüldü.
Gül'ün gezisi dolayısıyla Van'da geniş güvenlik önlemleri alındı. Konvoyda, zırhlı araçlı çevik kuvvet ekipleri de görev aldı.
Van Valiliği'ni ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Gül, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşecek ve Yüzüncü Yıl Üniversitesinde incelemelerde bulunacak.
Gül'ün gezisi, 14 Eylül Cuma günü sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious