Gül, yaz dönemi çalışmalarını erteledi

Gül, yaz dönemi çalışmalarını erteledi.10700
  • Giriş : 13.06.2008 / 12:58:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP’ye açılan kapatma davasının sonucunu beklemek üzere İstanbul’da yapacağı yaz dönemi çalışmalarını erteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Köşk kaynaklarından edinilen bilgilere göre; Gül’ün daha önce 15 Haziran’da başlaması ve 45 gün sürmesi planlanan İstanbul’daki yaz döneme çalışmaları temmuz ayına ertelendi. Önceki cumhurbaşkanları döneminde de uygulanan İstanbul’daki Huber Köşkü’nde yaz dönemi çalışmaları yapma geleneği Gül tarafından da sürdürülecekti.

Köşk kaynakları bu çalışmalar için 15 Haziran 1 Ağustos arasındaki 45 günlük sürenin planlandığını ancak AKP kapatma davası açılmasından sonra Cumhurbaşkanı’nın bir süre daha Ankara’da kalınması gerektiğini belirterek, başlangıç tarihini temmuz ayının ilk haftasına çektiği öğrenildi.

Gül’ün ayrıca yine temmuzun ilk haftasında kutlanacak Astana’nın kuruluş yıldönümü törenleri için Kazakiskan’a yapacağı ziyaret dışında hiçbir yurtdışı seyahate de çıkmayacağı bildiriliyor.

Cumhurbaşkanını eşi Hayrunnisa Gül de ilk sosyal sorumluluk projesine imza atmaya hazırlanıyor.

Gül 21 Haziran tarihinde İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda kurulacak 50’şer kişilik 6 çadırdan oluşan ve 20 dakikalık kitap okuma seanslarını içeren “konuşan kitap” şenliğinin ilk okumasını yapacak.

Şenlikte Hayrunnisa Gül’ün dışında Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, sanatçılar Gülben Ergen, Kenan Işık ve Mustafa Erdoğan ile birlikte ünlü tarihçi İlber Ortaylı, futbolcu Hakan Şükür ve bazı ünlülerin katılarak halka kendi seçtikleri kitaptan 20 şer dakikalık okuma seansları yapacaklar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious