Gül, Youtube yasağına karşı çıktı

Gül, Youtube yasağına karşı çıktı.15940
  • Giriş : 02.01.2009 / 12:37:00

Gül, internet üzerinde yayın yapan sitelerin yasaklanmasının nasıl değerlendirildiğinin sorulması üzerine...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

“Türkiye'ye haksızlık etmemek gerekir” diyen Gül, “Dünyada Youtube'yi yasaklayan ülkeler arasında Türkiye'yi görmek istemem doğrusu. Bu Türkiye'yi başka bir gruba sokar. Bu Türkiye'ye ağır zararlar verir. Bazen hoşgörüyle karşılanmayacak, yıkıcı, sineye çekilmeyecek yayınlar oluyorsa bunların tedbirini başka şekillerde almak gerekir diye düşünüyorum” diye konuştu.

Gül, üniversite rektörlüklerine yapılan atamalarla ilgili olarak da Cumhurbaşkanı olarak yetkilerinden vazgeçebileceğini daha önce ifade ettiğini anımsatarak, gelişmiş ülkelerde, en başarılı üniversitelerde rektör belirleme sisteminin Türkiye'ye getirilmesi gerektiğini söyledi.

Gül, “Ülke meseleleriyle, siyasetle ilgilenmeyen, susturulmuş üniversiteler demek istemiyorum, asla. Ülke meselelerinin aşılmasına katkı sağlamalarını istiyorum ama üniversitelerin günlük siyasetin bir platformu olmamasını, Türkiye'nin gücüne güç katacak hamleleri yapmasını istiyorum. Onun için bütün güçlerini bu kendi misyonlarına biraz yoğunlaştırmaları gerektiğine inanıyorum” dedi.

Rektör seçimleriyle ilgili yapılacak düzenlemeler için Anayasa Değişikliği gerektiğini ifade eden Gül, yeni yılda daha kapsamlı, herkesin içine girebileceği bir anayasa çalışmasının gerçekleştirilebileceğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, 2009 yılı için temennilerinin sorulması üzerine de “2009'da gayet iyi bir Türkiye olacağı kanaatindeyim. Gidişatın, istikametin doğru olduğunu görüyorum. Bugünden daha iyi olacağı kanaatindeyim. Bütün siyaset tarafların, herkesin daha dikkatli, daha tecrübeli bir çalışma içinde olacağına inanıyorum. Ekonominin de 2009 yılından toparlanarak çıkacağını görüyorum. Herkesin yeni yılını kutluyorum, yeni yılın hepimiz için iyilikler getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*