Gül, Yunanistan Başbakanı Karamanis'i kabul etti

Gül, Yunanistan Başbakanı Karamanis'i kabul etti .11410
  • Giriş : 24.01.2008 / 12:56:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis'i Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kabul sırasında basın mensuplarına tokalaşma görüntüsü veren Gül, koruma tarafından çekilen koltuğunu geç fark edince kısa süreli bir düşme tehlikesi yaşadı. Gül'ün yardımına kolundan tutan Dışişleri Bakanı Ali Babacan yetişti. Gül, ikinci hamle ile korumanın getirdiği koltuğa oturdu.

Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Yunanistan Başbakanı Kostas Karamanlis, Dışişleri Bakanı Dora Bakoyanni ve beraberindeki heyet ile Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Gül ile görüştü. Gül, Karamanis ve beraberindekileri Köşk Kabul Salonu'nda kabul etti. Görüşmeye Dışişleri Bakanı Ali Babacan ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan da katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen kabulün başında kameraman ve foto muhabirlerine görüntü verildi. Cumhurbaşkanı Gül, gazetecilere, Karamanis ile tokalaşma görüntüsü vermek üzere koltuğundan kalkması üzerine, koruma boş kalan koltuğu kenara çekti. Tokalaşma sonrası koltuğunun yerinde olduğunu düşünen Cumhurbaşkanı Gül, eğilerek oturmak üzereyken, Dışişleri Bakanı Babacan tarafından kolundan tutuldu. Bunun üzerine koltuğun olmadığını anlayan Cumhurbaşkanı, korumanın koltuğu yetiştirmesiyle ikinci bir hamle yaparak, koltuğa oturdu.

Karamanis'in Çankaya Köşkü'ndeki görüşmesini takip eden Yunanlı gazeteciler, çıkışta, Köşk'ün 1 No'lu kapısındaki Cumhurbaşkanlığı Forsu önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious